Váš porod se kvapem blíží a vy si připadáte jako v jednom kole. Co všechno, dle vás, musíte stihnout?

26. Dubna 2018
Lenka Šebestová
Těhotenství je nejkrásnějším obdobím v životě každé ženy
Zdroj zdroj: pixabay
Příchod miminka na svět je velice očekávanou a radostnou událostí, na kterou netrpělivě čeká celá rodina. Jak nejlépe využít těch posledních volných dní a jak se připravit na miminko?

Travte čas s vaším partnerem

I on se připravuje na příchod potomka, stejně jako vy. Celé těhotenství s vámi prožívá a tvoří si pouto. Mnoho dvojic se takto víc sblíží a prožívají takzvané druhé líbánky. Užívejte si naposledy poslední společné chvíle svobody, kdy ještě nemusíte řešit pleny a hlídání.

Ruce jsou vaší vizitkou. Jak se zbavit kousání nehtů?

Budování hnízda

Jste těsně před porodem a máte neuvěřitelné nutkání stále něco poklízet a uklízet? Je to stav, který se děje u budoucích maminek zcela běžně. Říká se mu budování hnízda, kdy instinktivně budujete domácí prostředí pro nového člena rodiny. U úklidu se zbytečně neunavte a neztrhejte. Vaše miminko vám uklizenou domácnost určitě komentovat nebude.

Taška do porodnice

Velmi důležitá věc, která by se měla začít řešit a balit už raději měsíc před porodem. Až vás to chytne, nebude moc času a sil na balení. Dejte do ní vše, co budete potřebovat vy a vaše miminko v porodnici i na cestu z porodnice domů.

Zaměřte se především na sebe

Úklid počká. Zastavte se a myslete především na sebe. Porod je opravdu vyčerpávající, takže buďte do jeho propuknutí v naprostém klidu. Když nebudete mít perfektně uklizeno nebo vám bude něco chybět v tašce do porodnice, nevadí. Manžel vám to do nemocnice určitě přiveze, a jestli se u vás na stolku najde kruh od hrnečku kafe? No a co. Jezte zdravě, ale nepřejídejte se. Zkuste relaxovat a nechte se obletovat, protože po porodu už na lelkování čas mít nebudete.

Diskuze

Reklama