Vyprchala vaše láska a nyní jste spolu jen kvůli dětem? I vztah bez lásky se dá zvládnout, ale ne každý na to má

21. Května 2018
Pavel Dvořák
Zůstat, či nezůstat? Rozhodnutí bývá těžké
Zdroj pixabay
Došla jste do fáze, kdy už k vašemu milovanému manželovi necítíte vůbec nic, a kdyby nebylo vašich dětí, už byste podávala žádost o rozvod? Jenže to neuděláte, protože vám na dětech velice záleží, a také nechcete, aby žily v nefungující rodině a trpěly tím. Toto je dilema, které denně, bohužel, napadá mnoho žen a naopak i mužů. Rozhodnutí je v tomto případě vždy velice obtížné. I bez lásky se dá ve vztahu vydržet. Jak? Stačí si stanovit pravidla.

Nejdříve si vše srovnejte v hlavě

Důležité je vědět, že pokud se rozhodnete z manželství odejít a rozvést se, nikdo vás za to nemůže soudit. Je to čistě vaše věc. Toto podivné soužití ale není úplně pro každého. Mnoho žen se nechce rozvést pouze z toho důvodu, protože se bojí, co na to řeknou ostatní. Položte si tedy otázku, jestli to opravdu chcete. A důkladně to promyslete. Jestliže se rozhodnete neodejít kvůli dětem a nějak to přetrpět, tak vězte, že i manželství bez lásky a bez sexu může fungovat. Nemá cenu před dětmi hrát spokojenou a milující rodinku a v ústraní plakat. Dokonce není dobré se před dětmi hádat. Zkuste spolu žít jako dva kamarádi. Uleví to napětí v rodině.

Naši domácí mazlíčci jsou géniové, Podívejte se, jaké skvělé smysly mají

Bez pravidel to nepůjde

Je tedy důležité s partnerem domluvit, jak to bude fungovat dál, a nastavit si pravidla, která by se měla opravdu dodržovat. Budete ochotni trávit společný čas s dětmi? Počkáte nějakou chvíli, než se pustíte do nového vztahu? Odstěhujete se, nebo zůstanete pod jednou střechou? Zapojíte do spolupráce dětského psychologa nebo manželskou poradnu? Tyto a mnoho dalších otázek si musíte položit předtím, než své rozhodnutí sdělíte dětem. Nikdy z toho své děti nevynechávejte. Děti jsou chytré a poznají, že se něco děje. Vše jim vysvětlete a nedělejte z nich hlupáky.

Jako brácha a ségra

I tak se dá žít, ale ne u všech manželství to vychází. Stanou se z vás jednoduše spolubydlící. Kamarád a kamarádka, kteří se znají léta a mají své životy. Jen spolu bydlí. Toto soužití opravdu není pro každého. I když se už láska vytratila, nezmizela většinou úplně a jeden na druhého můžete začít žárlit. Na rovinu říkáme, že takto to věčně pytlíkovat moc nejde. I když se najde pár rodin, kde to takto vedou už několik let. Kamarádské soužití je vlastně skvělý způsob otestování, co k sobě navzájem cítíte. Třeba si časem najdete opět cestu k sobě, nebo naopak zjistíte, že už to opravdu nemá cenu.

Diskuze

Reklama