Začíná vaše manželství skřípat? Jak s manželem zlepšit vztah

7. Dubna 2018
Lenka Šebestová
Vždy je dobré se snažit manželství zachránit
Zdroj zdroj: pixabay
Manželství by měl být pevný a závazný svazek dvou lidí, kteří si slíbili být spolu na celý život. Občas se samozřejmě mohou objevit komplikace a ve vztahu to začne skřípat. Jak to napravit a zlepšit si tak vztah?

V dnešní době se rozvádí hodně manželství. Někdy zachránit jednoduše nejdou, jindy by stačilo si o problému pouze promluvit. Není dobré okamžitě házet flintu do žita a ihned běžet pro rozvodové papíry, když k tomu není opravdu závažný důvod.

Komunikace

Komunikace a kompromisy jsou základem všeho. Když se něco děje, není dobré se okamžitě urazit a nemluvit spolu. Naopak je právě potřeba o všem mluvit a prodiskutovat to. Buďte k sobě navzájem velice upřímní a otevření.

Travte spolu více společného času

Možná je chyba v odloučení vás obou. Vyhraňte si na sebe čas, který spolu strávíte jen vy a nikdo jiný. Jeďte na výlet, nebo spolu podnikněte nějakou jinou aktivitu.

Trávíte v práci hodně času a nemáte žádné volno? Zvolněte. Může vám hrozit i kompletní kolaps

Neobviňujte toho druhého

Nikdo není dokonalý. Ani vy ne. Lidi nejvíce zraňuje to, když je jim stále něco vytýkáno. Do svého slovníku tedy zapojte nejenom ,,TY“, ale i ,,JÁ“. Přiznejte svoje chyby, protože je opravdu máte.

Snažte se o vzájemný fyzický kontakt

Kdy naposledy jste svého partnera pohladila, políbila či se k němu přitulila? Fyzický kontakt je stavebním kamenem každého vztahu a vztahy také opravdu zlepšuje. Přichystejte romantický večer a pořádně si ho společně užijte. Druhý den bude zase vše dobré.

Diskuze

Reklama