Zajímavá fakta o lásce. Věděli jste, že antikoncepce ovlivňuje výběr partnera?

12. července 2018 Eva Jeřábková
Pixabay.com
Pixabay.com

Není ženy či dívky, která by nesnila o ideálním partnerovi na celý život. Chtějí být milovány a milovat po celý život jednoho, toho pravého. Dříve než si začnete sepisovat seznam, jak by měl pan Božský vypadat, přečtěte si těchto 5 zajímavostí, které možná změní váš pohled na výběr a hledání životního partnera.

1. Hádky může způsobit nedostatek cukru i hlad

Pokud vám přijde, že se poslední dobou často hádáte i kvůli úplným maličkostem, nakupte čokoládu anebo uvařte dobrou večeři. Váš partnerský život bude hned mnohem růžovější!

2. Víc sexu znamená pevnější vzájemné pouto

Během sexu si vyměňujete nejen tělní tekutiny, ale i množství vnitřní energie, která ve vás vyvolává pocit závislosti, lásky a něhy. Pokud si navíc se svým partnerem dopřáváte i mazlení, už se od sebe jen tak neodpoutáte!

3. Nešťastná láska vám může vážně poškodit zdraví

Rozchodem zlomené srdce není jen psychickou záležitostí. Každá stresová událost totiž oslabuje náš imunitní systém a tělo je náchylnější k rozvoji různých onemocnění.

4. Antikoncepce ovlivňuje víc, než si myslíte!

Že se vám kvůli práškům mění nálada i chuť na sex, to už nejspíš víte. Ale vědci nově přišli se zjištěním, že ženy dlouhodobě užívající hormonální antikoncepci více přitahují zženštilé typy mužů. Ty maskulinního vzhledu s vysokými hladinami testosteronu je jednoduše nepřitahují. Nechtějte si ani představovat, co se asi stane, až antikoncepci jednoho dne vysadí…

5. Váš životní partner vám může být podobnější, než se na první pohled zdá

Není zas takovou novinkou, že se každý z nás snaží vybírat si partnera přiměřeného věku, vzdělání, sociokulturního zázemí. Vědci ale zjistili, že náš životní partner má obvykle i podobné DNA.