Zírá na vaše prsa či boky? Možná s vámi nechce jen souložit, ale žít, říká nová studie

28. Července 2017
Redakce Lifee.cz
Muži, kteří dlouze udržují oční kontakt, naopak o romantický vztah spíše nestojí.
Zdroj Commons.wikimedia.org
Zírá na vaši hruď a boky? Nechce být jen váš kamarád, ale možná ani ne jen milenec. To je jen jedno ze zjištění studie Wellesley College a Kansaské univerzity.
Reklama

Podle závěrů nám pohyb očí může prozradit, jaké úmysly s námi člověk stojící naproti má.

Výzkumníci pozorovali 105 heterosexuálních vysokoškoláků, zatímco si prohlíželi fotografie opačných pohlaví. Měli odpovědět na jednoduchou otázku: Chodil/a bys s takovým člověkem, nebo spíše jen kamarádil/a?

Jejich odpovědi následně spojili s tím, co vysledovali z jejich očního kontaktu. A výsledky mohou překvapit nejednu ženu i muže.

Protože to, co si my ženy často spojujeme se sexuální výzvou, nemusí mít tuto souvislost.

Heterosexuální muži častěji zaměřovali svou pozornost na hruď a boky ženy na obrázku, pokud o ní smýšleli jako o potenciální partnerce. Ženy toužící po romantickém vztahu zase častěji zkoumaly mužovu hlavu a hruď.

Ovšem pokud zírali na hlavu muže delší dobu, předpovídaly tím zájem spíše v přátelské rovině. Muži, kteří se soustředili na hlavu ženy, zase o přátelství tolik nestáli. „Když se muži dívali na tvář dlouho, ve skutečnosti je člověk zajímal méně,“ řekla serveru Yahoo Angela Bahns, spoluautorka studie.

Tu nejjasnější nápovědu, zdali to s vámi protějšek myslí vážně na romantické, nebo naopak kamarádské bázi, však prozradí nohy a chodidla. Účastníci výzkumu (muži i ženy) zkoumali tyto části těla protějšku, pokud zvažovali pouhé přátelství.

„Výzkumy zaměřené na atraktivitu [člověka] mají sklony předpokládat, že existuje neměnná sada charakteristik, která dělá člověka žádoucím. Tato nová studie ukazuje, že to, co hledají lidé v potenciálním partnerovi, závisí na jejich vztahových cílech,“ uvedla spoluautorka v tiskové zprávě.

Takže příště zvažte svou reakci na dlouhé pohledy na vaši hruď, přestože nestojíte o nezávazné vztahy. Možná je muž před vámi tím, kterého ve skutečnosti hledáte.

Zdroj: SpringerLink

Diskuze

Reklama