4 nejšílenější fanouškovské teorie o Harrym Potterovi

16. Dubna 2018
Lenka Šebestová
Občas přichází fanoušci s velmi střelenými závěry
Zdroj zdroj: facebook
Těžko v dnešní době nalezneme populárnější dětskou knihu, než je právě Harry Potter. Celosvětově si získal srdce milionů dětí i dospělých. Sága o čarodějném učni zdá se býti uzavřena. To by ale nebyli věrní fanoušci, aby neustále nevyvíjeli další nové teorie, jak to mohlo být doopravdy.

Neville Longbottom měl na kahánku už v prvním díle

Jedna z konspiračních teorií tvrdí, že se profesor Quirrell pokoušel zabít Nevilla Longbottoma už v prvním díle. Dojít k tomu mělo údajně na první hodině létání na košťatech, kdy s nebohým Nevillem uletělo koště, které měl očarovat právě profesor Quirrell. A měl by k tomu důvod. Harry a Neville se narodili hned po sobě. Neville je tak o jeden den mladší, než Harry. Kdyby se narodil místo Harryho, byl by on vyvolený.

Hagrid dostal Aragoga od Mloka Scamandera

V knize Hagrid vysvětluje, že obřího pavouka dostal od podivného chlapíka ve 40. letech. Prý ho vytáhl z kapsy. Kdo jiný nosí po kapsách a především ve svém kufru havěť všemožných druhů, když ne právě Mlok?

Vyzkoušejte město Pattaya v Thajsku. Teplo není zdaleka jediným lákadlem

Brumbál je vrah a má viteál

Abyste mohli vytvořit viteál, musíte někoho zabít. Viteál je předmět, do kterého schováte svou duši. Aby vás někdo zabil, musí nejprve zničit viteál. Horkým kandidátem na viteál je Brumblův fénix. Viteál z něj prý zřejmě udělal omylem. Při souboji se svým Bratrem Abefordem zemřela jejich sestra Ariana. Dodnes se neví, ze které hůlky smrtící kletba vyšla. Brumbál si její smrt nikdy nepřestal vyčítat.

Vše byl jen sen

Tato teorie říká, že celý kouzelnický svět vlastně neexistuje a je pouhým výplodem Harryho fantazie, když neunesl týrání svých opatrovníků a zbláznil se. Podložena je i tím, že v závěru celé ságy, v Relikviích smrti, se Harry ptá Brumbála, jestli to, co vidí, se odehrává pouze v jeho hlavě. Brumbál mu odpoví, že se to samozřejmě odehrává v jeho hlavě, ale proč by to proboha mělo znamenat, že to není realita? 

 

Diskuze

Reklama