7 nejčastějších chyb při fénování

25. Ledna 2018
Redakce Lifee.cz
Takto své vlasy neudržíte zdravé.
Zdroj TestingTeam.net
„Poškrabaná“ koruna krásy je největším nepřítelem ženy. Vyvarujte se nejčastějších chyb při fénování a nechte své kadeře zářit desítky let!

1. Používáte špatný kartáč

„Jeden kartáč stačí,“ odvětily jste možná vaší kadeřnici, když vám nabízela jen trošku jiný. A měly jste pravdu. Stačí, ale ten velký. Díky němu bude váš účes co nejhladší. Pozor však na kovové kartáče – rozpálený kov přebírá funkce vlasové žehličky a vaši frizuru tak spíše ničí.

Se správným kartáčem zrychlíte vaši zkrášlující rutinu v koupelně.
Ask.com

2. Začínáte vlasy vysoušet na špatném místě

Nemá smysl při vysoušení vlasů mávat fénem od kořínků ke konečkům. Proces tím nezrychlíte, zato vaše koruna krásy začne dříve chátrat. Namiřte fén ke kořínkům a nechte ho tak po většinu doby vysoušení. Konečky uschnou jako zázrakem samy!

3. Zapínáte fén, když z vlasů ještě odkapává voda

Jasně, čas jsou peníze, ale vaše pevné kadeře už vám nikdo nevrátí. Pravidelným fénováním vodou nasáklých vlasů se z nich brzy stanou rozšklebené provázky. Se svým vysoušecím rituálem proto začínejte, až kadeře zpola uschnou.

4. Rozpalujete svého pomocníka doběla

Ještě jednou si to ujasněme: nejvyšší teplota pro drsné a husté vlasy, nejnižší pro slabé a křehké. A tlačítko „cool“? Pokud pro vás byla jeho funkce dosud záhadou, a proto jste ho ignorovali, měli byste se s nadsázkou stydět. Díky němu se totiž vlasová pokožka zacelí a účes déle vydrží.

Nepěkné vlasy, že? Vrabčí hnízdo čeká ty, co nehledí na teplotu vzduchu při vysoušení vlasů.
Click-n-curl.com

5. Používáte špatný vysoušeč

Tvorbu uměleckého díla na hlavě můžete uspíšit již správným výběrem fénu v obchodě. Záleží nejen na počtu stupňů teploty, ale i druhu tepla, který využívají.

Nejšetrnější volbou jsou keramické fény. Ty vyzařují infračervené teplo, jež neničí kadeře.

Milovnice rovných a hladkých vlasů by měly sáhnout po keramickém vysoušeči. Infračervené teplo a negativní ionty dodají vlasům lesk a zamezí jejich vlnění.

A v ranním závodu s časem vyhrajete s iontovým fénem. Kadeře vysuší nejrychleji a s ohledem na jejich křehkost.

6. Nástavce považujete za zbytečnost

Výrobci počítají s tím, že tu a tam každá žena zaspí a potřebuje svou frizuru rychle dostat do formy. Proto vybavují vysoušeče nástavci, které udržují bezpečnou vzdálenost mezi fénem a vlasy. A přiznejme si – ve spěchu si jen málokdo fénuje vlasy z třiceticentimetrové vzdálenosti.

Ukázkový příklad, jak vlasy nevysoušet. I když to Cameron Diaz určitě myslela dobře.
HuffingtonPost.com

7. Zapomínáte na ochranné prostředky

Je otázkou, jestli a jak účinkují přípravky z drogerie. Kadeřnice se ale v kvalitě vlasových produktů vyznají lépe než kdo jiný. Nechte si od ní doporučit přípravek šitý na míru vašim kadeřím. 

Diskuze

Reklama