7 nejlepších hudebních filmů, které musí vidět alespoň jednou za život každá žena

6. Července 2018
Eva Jeřábková
Mládí je romantická komedie z prostředí Seattlu.
Zdroj csfd.cz
Muzikálů a filmů s hudební tematikou se v poslední době vyrojilo jak hub po dešti. Následujících 7 hudebních filmů by vám rozhodně nemělo uniknout a dívat se na ně můžete se svou drahou polovičkou v klidu domova.

Šíleně smutná princezna (1968)

Léty prověřená pohádka z roku 1968 je přímo nabitá energií. Částečně díky době vzniku, mládí protagonistů i díky geniální hudbě Jana Hammera, který ji skládal jako sedmnáctiletý.

 

Horečka sobotní noci (1977)

Podle dobových hipsterů právě tento film rozpoutal skutečnou globální disko horečku. A z Travolty v parádních zvonáčích udělal megahvězdu… 

 

Quadrophenia (1979)

Víte, kdo byli „mods“? A slyšeli jste o jejich epických bitkách s „rockers“? Aneb když se potká módní týpek na vespě s módním týpkem na triumphu…

 

Mládí (1992)

Romantická komedie z prostředí Seattlu zaznamenává ducha doby. Hudbu ovládal grunge. Pearl Jam, Soundgarden a Alice in Chains, grungeová móda flanelek a conversek plus Bridget Fonda k tomu…

 

 

Kam na výlet? Hvězdné války i Bond poradí. Inspirujte se filmovými trháky!
                                         

 

Moulin Rouge (2001)

Pěvecký projev Ewana McGregora vám prostě nemůže uniknout. Navíc některé hudební „medley“, divoce poskládané z různých známých hitů, jsou úplně geniální.

 

Nonstop párty (2002)

Geniální fiktivní dokument, jenž ocení hlavně tací, kteří sledují britskou hudební scénu. Chcete vědět, jak přišel do Manchesteru punk a poté taneční hudba? Poznejte svět za zdmi legendárního klubu Hacienda.

 

 

Whiplash (2014)

Profesor hudby nedá mladému freejazzovému bubeníkovi pokoj. Tak dlouho ho drtí a drtí a drtí, až… Cesta na vrchol slávy a úspěchu není vždy jen lemována růžemi. Mimochodem, režijní a scenáristický debut Damiena Chazella, který kraloval i s muzikálem La La Land.

Diskuze

Reklama