Reklama

Festival Ekotopfilm vypukne už za pár týdnů. Vypustil trailer ke snímku ze srdce baobabových lesů

20. Září 2016
Editor Foodstory
Snímek Baobaby mezi souší a mořem zachycuje problematiku odlesňování, které ztěžují baobaby.
Zdroj Imbd.com
Ekotopfilm, nejstarší mezinárodní festival dokumentárních filmů s environmentální tematikou na světě, vypouští trailer k prvnímu z představovaných snímků: Baobaby mezi souší a mořem.
Reklama

Baobaby patří mezi nejpozoruhodnější stromy naší planety, a to nejen svou velikostí a originálním tvarem. Život těchto obrů na Madagaskaru však ohrožuje odlesňování.

Diváci se setkají i s kočovným kmenem Vezo.
Imbd.com

Cyrille Cornu a Wilfred Ramahafaly přicestovali na domorodé lodi do srdce baobabových lesů a probádali 400 kilometrů divokého a izolovaného pobřeží jihovýchodního Madagaskaru. Ve filmu se s nimi vydáme na dobrodružnou výpravu, na které odhalíme objevy a vědecké výsledky a spatříme baobaby a krajinu, která nebyla ještě téměř nikdy zdokumentovaná.

Francouzský snímek z roku 2015 režíroval Cyrille Cornu a na festivalu udržitelného rozvoje se představí po boku 81 filmů z 23 zemí a 6 kontinentů. Ekotopfilm se letos poprvé uskuteční v České republice – vypukne 15. října a potrvá do 19. října. Hlavní část programu proběhne v pražském hotelu Olšanka. 

Tito obři mezi stromy na Madagaskaru ohrožují odlesňování.
Imbd.com

Následovat bude festivalová tour, která promítne to nejlepší z filmové přehlídky včetně vítězů hlavní soutěže. Ty vybere mezinárodní odborná porota v čele s předsedou, oceňovaným filmařem a dokumentaristou Stevem Lichtagem, který se dlouhodobě zaměřuje na filmy s tématy divoké přírody a podmořského světa.

Podívejte se na trailer k filmu:

Pro více informací navštivte oficiální nebo facebookové stránky festivalu.

Zdroj: Tisková zpráva

Diskuze

Reklama