Bolí vás zub? Tyto babské rady vám okamžitě uleví

28. Března 2018
Lenka Šebestová
Zuby umí opravdu pekelně bolet
Zdroj zdroj: pixabay
Říká se, že nic nebolí tak moc, jako právě bolest zubů. Nikdo asi nevydrží trpět dlouho, takže když nás zub ,,chytne,“ většinou na nic nečekáme a letíme okamžitě k zubaři. Co když ale není na zubaře čas? Nebo má doktor zrovna plno a zubní pohotovost je daleko?

Je-li bolest opravdu nesnesitelná, neváhejte sáhnout po prášcích. Nebo sednout do auta a mazat na pohotovost, ať je daleko, jak chce. Pokud zub jen pobolívává, a zatím to s ním ještě jde, zkuste babské rady.

Hřebíček je zázrak

Hřebíček je na bolest zubů znám už po generace. A to, že pomáhá, je u něj dokonce dokázáno i vědecky. Obsahuje totiž eugenol, který působí jako anestetikum. Kousat hřebíček se moc nevyplácí. Lepší je hřebíčkový olej. Po pár minutách by se měla dostavit úleva.

Mýty a omyly o lidech trpící HIV. Odhoďte předsudky

Ledový obklad

Klasika, která je nám všem známa. Vezměte si led a zabalte ho do suché látky, kterou opatrně přiložte na bolavé místo. Postupně chlaďte asi 15 minut. Chlad tiší a umrtvuje bolest.

Černý čaj

Na nateklé a podrážděné dásně je skvělý černý čaj. Stačí namočit šátek a přiložit na tvář.

Máta a vanilka na bolavý zub

Kousek vaty namočte v mátovém či vanilkovém extraktu a přiložte na postižené místo. Za pět minut se dostaví úleva.

Pomůže i tea tree oil

Stačí dvě kapky na prst a rozetřít na bolavém místě. Pozor, je velice aromatický. Jestli vám jeho aroma moc vadí, stačí nakapat cca 5 kapek do sklenice s čistou vodou a hodinu ústa proplachujte.

Diskuze

Reklama