Čtenářův ráj: Audioknižní čtvrtek opět hlásí spoustu novinek

2. Listopadu 2018
Petra Járková
Kdo by neznal herce Tomáše Holého a jeho tragický osud
Zdroj Audiotéka.cz
Témata: kniha , titul , podzim , čtení
Do Velkého audioknižního čtvrtku, který se letos koná právě dnes, se zapojilo 6 vydavatelství, díky kterým si příznivci mluveného slova mohou užít audioknižní žně z pohodlí domovů nebo na cestách, aniž by navštěvovali knihkupectví.

Co potěší děti i dospělé? 

Pro děti i dospělé přichází s Velkým audioknižním čtvrtkem Mladý miliardář z pera populárního britského baviče Davida Walliamse, jehož knihy již tradičně načítá Jiří Lábus. Pětici audioknih z dílny Tympana uzavírá kouzelný příběh o chlapci, který se nikdy nestal dospělým, příběh Petra Pana - tentokrát v podobě audioknižní dramatizace. Bookmedia k příležitosti Velkého audioknižního čtvrtku vydává výjimečně na zvukovém nosiči Rozvaliny Gorlanu - první díl z populární fantasy ságy Hraničářův učeň, kterou načítá  Matouš Ruml. Bratrstvo křišťálu, historickou detektivku, tentokrát určenou teenagerům, od mistra toho žánru Vlastimila Vondrušky, vydává Radioservis.

Fenomén audioknihy: Nejpozoruhodnější tituly letošního podzimu, co stojí za vaši pozornost

Biografická díla 

Pětadvacet tisíc dnů vzpomínek se vešlo téměř do sedmihodinového vyprávění, které načetli Jiří Lábus a Jaromír Meduna. Posluchači si v titulu vychutnají netradiční životní zvraty, úspěchy a pády buřiče, provokatéra, a především významného českého architekta Martina Rajniše. Audiokniha pochází z vydavatelství Kristián Entertainment.
Mladá fronta a interpret Aleš Háma vzpomínají v audioknize Jmenuju se Tomáš na proslulého dětského herce Tomáše Holého. Druhou audioknihou, kterou Mladá fronta vydává k příležitosti Velkého audioknižního čtvrtku, je Pět amerických prezidentů, česká babička a já. Titul v interpretaci Jitky Smutné přináší vzpomínky Elišky Haškové Coolidge, významné Češky, která se prosadila ve vrcholném politickém prostředí v USA a po revoluci také v bývalé vlasti.

O víně i kultuře

Jedenáctou audioknihou, která v rámci akce vychází, je záznam z divadla Viola Máme rádi víno od nakladatelství Fonia. Hodinové povídání Rudolfa Křesťana, Ladislava Špačka, Ivana Krause a jejich hostů z řad moravských vinařů přináší povídky a fejetony na téma víno.

Diskuze

Reklama