Hlasujte v obchodech Tesco a podpořte svůj oblíbený projekt

16. Května 2018
Lucie Trávníčková
Celkem rozdělí Tesco na realizaci projektů neziskových organizací více než 5 milionů korun.
Zdroj pixabay
Hlasování o nejlepší dobročinné projekty neziskových a příspěvkových organizací v programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ právě začalo. Vše mají v rukou zákazníci obchodů Tesco. Ti mohou hlasovat až do 4. června pro projekt, který chtějí, aby se realizoval v jejich okolí. Do 2. ročníku programu se přihlásilo celkem 571 projektů, odborná komise z nich vybrala 270 finálových. Nyní se v 90 regionech po celém Česku uchází o přízeň zákazníků. Každý vítězný projekt získá prostřednictvím Nadačního fondu Tesco finanční příspěvek ve výši 30 000 korun, projekt na druhém místě 16 000 korun a projekt na třetím místě 10 000 korun. Celkem Tesco rozdělí přes 5 milionů korun.

Podpořte svého favorita
Program společnosti Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“ má pomoci realizovat neziskovým a příspěvkovým organizacím jejich projekty, které mají pozitivní vliv na život v jejich okolí. Poprvé byl spuštěn v roce 2016. „Doposud jsme podpořili 270 dobročinných projektů a rozdělili 8 100 000 korun. Stejně jako v předešlých ročnících je rozhodnutí plně v rukou zákazníků Tesco. Nejvíce projektů je zaměřeno na děti, zdravotně znevýhodněné a rodiny. Těší nás, že je o program takový zájem a budeme moci realizovat další krásné projekty,“ říká Martin Kuruc, výkonný ředitel Tesco pro ČR.
Všechny přihlášené projekty byly hodnoceny porotou složenou ze zástupců odborného garanta Nadace rozvoje občanské společnosti a vybraných zaměstnanců společnosti Tesco. Společně prověřovali nominované projekty z hlediska jejich transparentnosti, důvěryhodnosti, udržitelnosti, z hlediska jejich dopadu na komunitu a potenciál pro zapojení členů komunity. 
Už samotný postup projektu do finálového hlasování v obchodech znamená, že získá finanční podporu. Pokud zvítězí, půjde o 30 000 korun, když skončí na druhém místě, získá 16 000 korun, projekty na třetích místech pak 10 000 korun. 

Dá se porozumět mužům? Ano, dá. Máme pro vás menší slovník ,,chlapovštiny“

V obchodech jsou umístěna hlasovací zařízení s popisem nominovaných projektů. Za každý nákup zákazníci obdrží hlasovací žeton. Následně ho mohou až do 4. června vhazovat do hlasovacích boxů, a tím podpořit projekt, který je jim nejbližší. Zákazníci mohou získat více informací o zúčastněných organizacích a jejich projektech právě u hlasovacích boxů. Nominované organizace mají navíc v průběhu hlasování možnost prezentovat své aktivity přímo v obchodech a zákazníkům lépe přiblížit svou činnost a představit svůj projekt.

Seznam zúčastněných komunitních projektů včetně aktuálního sledování počtů hlasů je také k dispozici na webových stránkách programu https://pomahame.itesco.cz, kde budou také každý týden zveřejňovány průběžné výsledky hlasování. Celkové výsledky pak budou oznámeny 20. června.

Diskuze

Reklama