Reklama

Když reflektory zhasnou: Tyto portréty zachycují slavné osobnosti v civilu

2. Ledna 2017
Redakce Lifee.cz
Anne Hathaway a její soukromé alter ego. Ale které je které?
Zdroj Andrew H. Walker/Shutterstock.com/Konbini.com
Aby uchránily svoje soukromí, dělají celebrity leccos. Kupují tajně nemovitosti, do kterých se schovávají před blesky fotoaparátů, oblékají se jako bezdomovci a mají dvě tváře – jednu pro média a druhou pro rodinu. Právě to se snažil zachytit fotograf Andrew H. Walker na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu.
Reklama

Do svého improvizovaného ateliéru sezval 51 osobností, jako Richard Gere, Rachel Weisz, Amy Adams, Ewan McGregor, Dakota Fanning nebo Naomi Watts. Požádal je, aby pro něj zapózovaly jako obvykle.

Nic netušící herci nebo herečky však vyslyšeli ještě jedno nečekané přání fotografa – měli vyjádřit jinou stránku své osobnosti. Tu, na kterou nejsou sledovatelé médií zvyklí.

Oba snímky nakonec spojil v jeden. Ve výsledku tak na tomtéž obrázku pózuje celebrita a její soukromé alter ego.

Dakota Fanning.
Andrew H. Walker/Shutterstock.com/Konbini.com

Nutno podotknout, že výrazy některých celebrit se po výzvě takřka nezměnily, což může nasvědčovat jejich přirozenosti před objektivem. Ovšem našli se i tací, co se začali pitvořit, nebo se dokonce zvedli a otočili k fotografovi zády.

Pointou toho všeho je, že nevíme, na kterém obrázku osobnost pózuje pro kameru a na kterém kamera zachycuje její skutečné „já“.

Fotograf Walker svým dílem nepěkně blafuje – v jednu chvíli odhaluje civilní stránku celebrit, díky čemuž se jim příznivci mohou cítit blíž. Ale jako by si na poslední chvíli rozmyslel, že pečeť tajemství, které se kolem nich vznáší, neporuší.

Kult nedosažitelných celebrit tak žije dál. Podívejte se na finální podobu projektu Andrewa Walkera.

Zdroj: Konbini

Diskuze

Reklama