Narodilo se vašim příbuzným miminko? Jaký dárek by pro něj byl nejlepší?

11. Května 2018
Veronika Hándlová
Nevíte, co dát novorozenému miminku do kolébky? zkuste se inspirovat
Zdroj pixabay
Nechce se vám neustále dávat dupačky a dudlíky? Poradíme vám, jaké jiné dárky jsou pro nové miminko, které do vaší rodiny přišlo, vhodné a potěší.

Mince do kolébky

Za dob našich prapraprababiček se tento zvyk opravdu dodržoval a dnes se opět vrací. Věnováním mince do kolébky přejete novorozenému děťátku do života hojnost, štěstí a blahobyt. V Česku se dokonce razí speciální mince, které se vkládají dětem do kolébky.

Soupravička na otisky prstíků a chodidel

Dá se sehnat snad ve všech prodejnách s dětským sortimentem. Je to speciální hmota, která se uválí. Když do ní obtisknete ručičky a nožičky miminka, zatuhne a drží tvar. Je to skvělý dárek, který zůstane památkou. Prodávají se i s rámečkem, do kterého můžete tento ,,odlitek“ vložit spolu s fotkou miminka.

Dnes, 8. května se narodil slavný Lex Barker. Skvělý představitel Old Shatterhanda a Tarzana

Kurz vaničkování

Tento kurz je pro děti už od šesti týdnů. Jedná se o pohybovou aktivitu, která pomáhá k dobrému vývoji. Dobrý je jak na psychickou stránku, tak na tu fyzickou. Děti mají rády vodu a rády se koupají. Na kurz nemusí nutně chodit maminka. Stačí i tatínek nebo někdo jiný z rodiny.

Zlatý křížek

Další velká tradice, která se v některých rodinách dodnes dodržuje. Kupte malému dítku do postýlky zlatý křížek, který si později může pověsit na řetízek a nosit ho. Tento šperk má pro mnoho lidí v pozdějších letech velký význam a opatrují ho jako oko v hlavě.

 

Diskuze

Reklama