Nejbohatší muž planety Bill Gates. Toto jste o něm možná nevěděli

20. Dubna 2018
Lenka Šebestová
Nikdy nedokončil školu, přitom je nejbohatším mužem planety
Zdroj zdroj: pixabay
Bill Gates. Nejvlivnější, nejúspěšnější a nejbohatší muž planety. Jeho majetek se odhaduje na 90 miliard amerických dolarů (v přepočtu na koruny 2,2 bilionů). To je jako polovina HDP celé České republiky. Pro srovnání, majetek nejbohatšího Čecha Petra Kellnera činí 264 miliardy korun. Oproti Gatesovi je ,,chudákem“. Jaké další zajímavé věci jste o tomto nejbohatším člověku planety nevěděli?

Studoval na Harvardu, ale nikdy ho nedokončil, takže nemá žádnou vysokou školu. No jo... vysoká není vše.

Na Harvardu jednou prohlásil a zapřisáhnul se, že se do svých 30 let stane milionářem. V jedenatřiceti už byl miliardář.

Jeho vůbec prvním programem byla elektronická hra piškvorky.

Microsoft založil ve svých 20 letech.

Jak se nechovat po čerstvém a bolestném rozchodu

Jeho žena byla sekretářkou a poznali se, když pro Microsoft pracovala. Vidíte? Ani nejbotaší mužové planety neprahnou po vychrtlých modelkách a spokojí se i s ,,obyčejnou“ sekretářkou.

Má 3 děti – Jennifer Katharine, Rory Johna a Phoebe Adele, které se prý snaží nerozmazlovat. Jeho dcera Jennifer byla dokonce spatřena, jak si vydělává v McDonaldu. Gates dokonce řekl, že až zemře, rozhodně nedá veškerý majetek dětem. Každému z nich odkáže ,,jen“ 10 milionů dolarů a zbytek poputuje na charitu. Zastává totiž názor, že přemíra náhle zděděných peněz by nebyla v zájmu dětí.

Kdybychom ho porovnávali se zeměmi světa, majetek Billa Gatese by se umístil na 37. příčce nejbohatších zemí.

Bill Gates se velice věnuje charitě. Se svou ženou vedou nadaci a Gates je velice štědrým dárcem. Díky jeho miliardám, které věnoval na vakcíny a na zlepšení lékařské péče, zachránil až 6 milionů lidských životů. Jeho dnes již zesnulý kolega Steve Jobs za svůj život nevěnoval na charitu ani halíř. Gates daroval více než 28 miliard dolarů.

Jeho majetek si málokdo dokáže reálně představit. Je tak velký, že kdyby ho chtěl Gates celý rozházet a utratit, musel by po dobu 218 let utrácet milion dolarů denně.

 

Diskuze

Reklama