Podlehl hudbě i tanci: Jak si Ben Cristovao vydobyl místo ve světě showbyznysu

8. Června 2018
Veronika Hándlová
Do Bena je zamilovaná spousta jeho fanynek.
Zdroj Instagram
Zpěvák Ben Cristovao si získal miliony fanoušků, už když se v roce 2009 účastnil soutěže Česko Slovenská SuperStar. Přestože zdaleka nevyhrál, ve světě showbyznysu se dokázal prosadit jako málokdo. Úspěch hitu Bomby a posléze Těžký váhy nebo Asio byl fenomenální. Napůl černošský chlapec, který má otce z Angoly a matku z Čech, dnes slaví jedenatřicáté narozeniny.
Reklama

Celým jménem Ben da Silva Cristóvão se narodil v Plzni v roce 1987. Jeho cesta za úspěchem však nebyla jednoduchá. Bezesporu moudré bylo, že se v roce 2009 přihlásil do SuperStar, kde měl původně jen tančit. Měl k tanci totiž vlohy, což dokazuje, že svého času byl součástí JAD Dance Company, kde ho učil samotný Yemi A. D.

Pohybované nadání má bezpochyby i po svém angolském otci. Černošské geny zkrátka nezapře. Kromě tmavší pleti má i neuvěřitelné množství energie. V útlém věku se věnoval profesionálně snowboardingu a v roce 2006 získal první místo na Českém poháru série 4x4. Kvůli zranění přesedlal na jiný sport, a to brazilské bojové umění jiu-jitsu.

První taneční film Backstage je tu. Září v něm Ben Cristovao

Na mezinárodním turnaji Madrid Open získal zlato v kategorii ve středně těžké váze a zdá se, že má ambice se dostat ještě dál. Hudebně se mu daří až neskutečně. Po vypadnutí ze SuperStar, kde skončil na sedmém místě, nelenil a veškeré své peníze investoval do kanadských producentů The Glowstick, se kterými spolupracuje dodnes.

Po hitech Give me some more a duetu se svojí tehdejší dívkou Monikou Bagárovou Chci přišly opravdové pecky jako Tělo, Bomby nebo Sweet Chilli. Úspěch slavil i s dalšími hity Těžký váhy, Nemůžu si dovolit a Asio. V současné době působí jako porotce v SuperStar, kde sám kdysi začínal. Ben na sobě ale nepřestává pracovat. Naopak. Má ambice být ještě lepší.

Diskuze

Reklama