Přibývající věk: Jak se zbavit kruhů pod očima?

12. Listopadu 2018
Lucie Trávníčková
Oční krém vybírejte obzvláště pečlivě
Zdroj Profimedia
Témata: párty , večírek , únava , firma
Ještě dříve, než se začnete pídit po kosmetických přípravcích se zaměřte na to, zda ve vašem případě nemohou být příčinou tmavých kruhů pod očima například alergie.

Nejde o alergii?

Pozorujte, v jakém období se objevují, zda se nejedná o čas, kdy kvetou určité rostliny. Nepříjemné svědění nás totiž vede ke zvýšenému mnutí očí a to pak může způsobovat otoky a dráždit pokožku v okolí očí. V takovém případě na nic nečekejte a navštivte lékaře, protože nejspíš bude zapotřebí začít řešit vaši alergii medikamenty. Stav očního okolí se po jejich nasazení zpravidla velmi brzy zklidní a zlepší. Teprve pak začněte s výběrem správného očního krému.

Známe 5 triků pro svěží vzhled. Drahé krémy nepotřebujete!

Analýza pleti se vyplatí

Na trhu existuje řada přípravků proti kruhům pod očima. Buďte ale opatrná a pečlivě si prostudujte jejich složení. Retinoid, kyselina alfa hydroxy a také velké množství vitamínu C sice v boji proti tmavým kruhům pomáhají, zároveň ale mohou jemnou a citlivou pokožku v oblasti očí podráždit. Efekt tak může být zcela opačný!

Řešení na míru

A pozor: Oční krém, který perfektně vyhovuje vaší kamarádce, nemusí být tím pravým pro vás, i když je kvalitní. Nevíte-li si rady, obraťte se na odborníka a nechte si udělat analýzu pleti. Budete tak přesně vědět, jak je vaše pleť hydratovaná a na jaké nedostatky se zaměřit. Určitě bychom měli vybírat takový oční krém, který je šetrný, nedráždivý – určený pro velmi citlivou pleť. Vhodné jsou hydratační oční krémy s peptidy, které dokážou pokožce znovu dodat pevnost a pružnost.

Diskuze

Reklama