Proslavil ho seriál Malý pitaval z velkého města: Herec Michal Pešek (†53) byl ale muž mnoha profesí

4. Května 2018
Veronika Hándlová
Michala Peška si pamatuje každý.
Zdroj Profimedia.cz, FDb.cz
Přesně před devětapadesáti lety se v tento den narodil Michal Pešek (†53), herec známý ze seriálu Malý pitaval z velkého města nebo filmu Křtiny. Talentovaného umělce skolila rakovina plic, kterou se mu nepodařilo zdolat. Něvenoval se jen herectví, ale i moderování a podnikání v marketingu. Muž mnoha profesí zemřel na začátku května v roce 2012.

Herec Michal Pešek se narodil 4. května 1959 v Praze. Vystudoval herectví na pražské konzervatoři, kde studoval například s herečkou Zlatou Adamovskou. Začínal v divadle v Ostravě a až poté se přesunul do Prahy, kde vystupoval ve Vinohradském divadle nebo v Divadle ABC. Objevil se ale i na scéně Národního divadla. Zkušenosti má i ze zahraničí. V roce 1977 odjel do Hollywoodu, kde absolvoval stáž u produkční firmy Universal Studios.

Nejvíce ho proslavila role nejmladšího kriminalisty v seriálu Malý pitaval z velkého města a dále role v seriálu Arabela. Objevil se ve filmech Křtiny či Vlak dětství a naděje.

Dcera Tomáše Garrigua Masaryka se věnovala charitě: Alice Masaryková založila Červený kříž a 20 let stála v jeho čele

Nezůstal ale jen u herecké branže. Měl blízko i k mluvenému slovu. Působil jako moderátor rozhlasové stanice RTL Radio Praha nebo Bonton Radio. Chvíli se živil i jako poradce ministra financí Iva Svobody. Kolem devadesátých let začal podnikat v oborech jako marketing a finance. Podnikatelské záměry ale možná nebyly úplně takové, jaké by měly a v roce 2011 ho hledala Policie České republiky kvůli údajným dluhů. Poslední rok svého života žil v zahraničí, konkrétně v Nizozemsku. 7. května 2012 zemřel na rakovinu plic.


 

Diskuze

Reklama