Rodiče pádlující proti sobě, muž plný odpadků. Polský ilustrátor zobrazil temnou stránku moderní společnosti

14. Února 2018
Redakce Lifee.cz
Když je dítě nechtěnou příčinou toho, že rozvedení rodiče pádlují na opačnou stranu...
Zdroj Igor Morski / BoredPanda.com
Rodiče pádlující na opačnou stranu. Kluk v zamřížované siluetě ideálního muže. Muž roztržený vedví, z nějž se valí kila odpadu. Polský ilustrátor Igor Morski, spolumajitel studia Morski Studio Graficzne, byl při zobrazování moderní společnosti neúprosný. Jeho kresby plné metafor nastavují zrcadlo nám všem. V čele s našimi (devastujícími) zlozvyky.

Dílo tohoto polského ilustrátora se blíží surrealistickému uměleckému proudu. Jeho pohled na moderní společnost se divoce snoubí s jeho mimořádnou představivostí v nadpozemské obrazy. Příklon k tomuto uměleckému pojetí se projevil již v době, kdy se Morski živil jako ilustrátor v tištěných periodicích. 

„Tohle na mě udělalo ohromný dojem, protože lidé ještě nebyli obeznámení s Photoshopem, a mnoho ilustrací bylo bráno doslova, jako kdyby to, co ilustrace znázorňovala, byla skutečně pravda,“ napsal server Bored Panda

„To platilo zejména pro fotomontáže s politiky. A protože jsem poté pracoval s fotografickým materiálem, začal se v mém díle objevovat realismus. Čirá skutečnost, že zobrazuji vše vzhůru nohama, ze mě dělá surrealistu,“ dodal autor.

Morski vystudoval s vyznamenáním Fakultu interiérové architektury a industriálního designu v polské Poznani. V 80. a 90. letech pracoval pro veřejnoprávní vysílání, předtím, než se definitivně rozhodl pro ilustrátorství v tisku. V roce 1995 otevřel své první studio.

Podívejte se na nekompromisní zobrazení naší společnosti v galerii výše. Obrazy by díky svému zpracování klidně mohly být předlohou pro fantastický film.

Mohlo by vás také zajímat:

Krmíme se Facebookem a rozvodem dáváme potomkům důvod k sebevraždě. Polský ilustrátor zobrazil problémy moderní společnosti

Diskuze

Reklama