Utopili jste svůj vlastní mobil? Nevadí. Víme, jak ho opět vzkřísit

23. Dubna 2018
Redakce Lifee.cz
Žádný stres, zachránit se ještě dá
Zdroj zdroj: pixabay
Témata: mobil , první pomoc , voda , záchrana ,
Spadl vám nešťastně mobil do kyblíku s vodou a na vás jdou mrákoty s tím, že je vše ztraceno? Nezoufejte. Nebohého utopence ještě oživit lze.

Čím je mobilní telefon modernější a chytřejší, tím je křehčí a míň toho vydrží. Kde jsou ty staré časy nerozbitné Nokie, která svým pádem tříštila skály? Mobilní utopení je jednou z nejčastějších mobilních havárií. V člověku to na chvilku zatuhne, protože právě přišel o veškeré kontakty. I o ty, které už možná ani nesežene. Jak dát svému nebohému utopenému mobilu první pomoc?

Když vám mobil spadne do vody

Když se tak stane, je dobré rychle jednat a lovit. Není dobré se kochat pohledem, jak krásně mobil klesá ke dnu. Po vytažení ho důkladně osušte a položte na kus látky. Mobil neotevírejte a nechte vodu vytéct. V případě, že to konstrukce telefonu nedovoluje, vyhledejte odborný servis, který si pomocí speciálního nářadí s rozebráním poradí (výjimečně to zvládne i nadšený ajťák). Telefon nefénujte ani ho nedávejte na rozpálené topení nebo do mikrovlnky. Nevystavujte jej ani přímému slunečnímu záření, mohlo by to uškodit displeji, baterce i plastovým částem telefonu.

Jak zvýšit své dosavadní IQ? Je to jednoduché

Kočičky pomůžou

Jestli jste vlastníkem kočky, pravděpodobně budete mít kočičí stelivo. Jestli ne, dojděte ho koupit.  Skvěle se osvědčilo stelivo na bázi oxidu křemičitého. Nejlépe a hlavně nejrychleji pohlcuje vlhkost. Zhruba dvoukilové balení přijde na něco málo přes stovku. Bílo-modré granule nasypte do krabičky, ponořte do nich telefon a neprodyšně uzavřete. Nechte to tak alespoň přes noc, ale lépe 24 hodin, a pak nastartujte.

Pomůže i rýže

Rýže je také fajn. Stačí nasypat do skleničky a utopence do ní vložit. Kočičí stelivo je i přesto lepší, protože má lepší sací schopnosti 

Diskuze

Reklama