Reklama

Víte, jak moc nás ovlivňuje měsíc? Občas si jeho sílu ani neuvědomujeme

30. Května 2018
Lucie Trávníčková
Měsíc nás ovlivní víc, než si myslíme
Zdroj pixabay
Podléháte vlivu úplňku, nebo s vámi luna nic nedělá? Měsíc má na naše spaní a chování opravdu silné účinky, které si během spánku ani my sami nemusíme uvědomovat. Jak moc nás ovlivňuje?
Reklama

Měsíc probouzí skryté emoce a může zvýšit agresivitu

To, že měsíc řídí příliv a odliv, je všeobecně známo a dokonce i vědecky dokázáno. Vzhledem k tomu, že je lidské tělo tvořeno ze 75 % vodou, bude mít měsíc zřejmě vliv i na nás. Je známo, že v novu a v úplňku je vliv měsíce nejsilnější. V těchto dnech můžeme prožívat vše intenzivněji, a tak úplně nejsme ve své kůži. Mnoho lidí může v těchto dnech pociťovat velké bolesti hlavy a obecně platí, že při úplňku více bolí staré rány, zlomeniny a jizvy. Častá bývá podrážděnost a nervozita.

Ta, co má vždycky pravdu: 5 mateřských rad, na kterých něco je

Ženám stoupá plodnost

Říká se, že při úplňku jsou ženy nejplodnější. Jestli se snažíte o miminko, tak při úplňku je ta nejlepší chvíle. Děti počaté při úplňku jsou většinou chlapečci.

Spánek

Když se mluví o úplňku, většinou je zmiňován špatný spánek. Vysvětluje se to tím, že přítomnost světla – i měsíčního – brání tělu vylučovat dostatek „spacího“ hormonu melatoninu. Možná na tom opravdu něco bude, protože vědci dokázali, že při úplňku spíme o 19 minut méně. Německý průzkum také ukázal, že lidé v těchto dnech mnohem hůře spí. Buď nemohou usnout, nebo se neustále budí ze spaní.

Zvířata a jiné

Při úplňku mohou být nervózní i zvířata. Například psi často vyjí a kočky pobíhají všude kolem a dělají rámus. Při úplňku se také špatně hojí rány a úrazy.

Diskuze

Reklama