15 skvělých tipů pro vaši zahrádku

30. června 2016
Gardenoohlala.com
Gardenoohlala.com

Léto je mimo jiné obdobím, kdy řada lidí tráví nemálo času prací na svých zahrádkách. Pokud se mezi ně také řadíte, jistě oceníte tento seznam 15 málo známých, zato brilantních zlepšováků, který připravil server Bright Side.

1) Hledáte účinné hnojivo pro své růže? Zkuste banánové slupky!
2) Pokud je opravdu velké horko, zastrčte do květináčů proužky tkaniny a jejich druhé konce vložte do nádob s vodou. Díky tomu rostliny přežijí i nejsušší léto.

Brightside.me

3) Do spodních částí různých závěsných truhlíků umístěte dětské pleny a zasypte je hlínou – budou zadržovat vlhkost.
4) Záhonky určené k pěstování jahod pokryjte jehličím nebo posekanou trávou. Ochrání je před hmyzem, udrží vlhkost a vy budete mít úrodnou sklizeň.
5) K ochraně sazenic před různými hladovými zvířaty skvěle poslouží i obyčejné plastové vidličky.

Brightside.me

6) Vyrobte si vlastní hubící prostředek na plevel. Budete potřebovat 4 litry octa, 250 g stolní soli a 1 lžíci vybraného mycího prostředku.
7) Postavte jednoduchý skleník pro rajčata. Míní se jím větvičky a kus průhledné folie.
8) Schovávejte si popel z táboráků. Jde o vynikající hnojivo.
9) Čím přikrýt sazenice na záhonech při nízkých teplotách? Třeba odřezanými vrchními částmi plastových lahví.

Brightside.me

10) Z plastové lahve si můžete zhotovit rovněž praktickou zahradní sprchu/konev – do dna vyvrtejte pár děr a do hrdla zasuňte hadici s vodou.
11) Máte nedostatek místa pro nové rostliny? Tak ty dlouho rostoucí prostě zasaďte (či přesaďte) do beden.
12) Vezměte obyčejné skleněné lahve, propíchněte na několika místech jejich víčka, naplňte vodou a umístěte (vzhůru nohama) k vašim stromkům. Poslouží jako stálé zavlažování, aniž by stromy trpěly nedostatkem vody.

Brightside.me

13) Jak naklíčit semínka? Smíchejte vodu a mouku v poměru 1 ku 3 a z této směsi udělejte „řádky“ na toaletním papíru (vzdálenost mezi dvěma sousedními řádky by měla činit 5 centimetrů). Pak přidejte semínka, papír přehněte a čekejte…
14) Sazeničky, které dosud uchováváte doma, nemusíte nutně mít jen v kelímcích od jogurtů, hořčic a tak dále. Mnohem lepší jsou skořápky od vajíček, které fungují jako hnojivo.

Brightside.me

15) Nezapomínejte ani na své ruce – všechna ta tvrdá práce je poškozuje. Vezměte 100 ml 3% roztoku peroxidu vodíku, přidejte do něj 10 až 20 ml tekutého amoniaku a trochu nějakého přípravku na mytí nádobí. Do této směsi ruce na chvíli ruce ponořte, pak je vytáhněte, opláchněte mýdlem a naneste na ně hydratační krém.

Nemáte dost? Dopřejte si vychytávek, co hrdlo ráčí:

Zdroj: Bright Side

Zavří­t reklamu