Chcete být IN, jezte poké: Na kolik způsobů si tuto zdravou bombu můžete dopřát?

1. května 2019
Poke Haus
Poke Haus

V současné době je poké trendy pokrmem a jen málokomu s aktivním účtem na Instragramu chybí jeho fotografie v albu. Poké je móda, ale zároveň má tradici a rozhodně se nejedná jen o přechodný trend.

Toto havajské jídlo si připravovali již původní obyvatelé Polynésie. Nyní však ožívá takřka ve všech koutech světa a zejména mladá generace si jej velmi oblíbila. A to nejen kvůli své fotogeničnosti. Poké bowl jsou misky naplněné rýží, syrovými rybami, zeleninou, bylinkami a ovocem.

„Příprava poké je velmi rychlá, dá se různě kombinovat a navíc se jedná o velmi zdravý pokrm,“ dodává executive chef Café Buddha Štěpán Návrat. Dá se říci, že poké v současnosti nahrazuje módu sushi, která po dlouhou dobu vládla světu.

V Čechách je však stále pouze pár podniků, kam si lze na kvalitní poké zajít, takže si raději připravte poké z kvalitních surovin doma. Nejenže si do něj můžete přidat ingredience dle chuti – inspiraci můžete načerpat v naší galerii, ale navíc budete znát původ použitých surovin. A jelikož jsou ryby v tomto pokrmu syrové, není to od věci.

Přinášíme recept na poké podle šéfkuchaře Štěpána Návrata:

Salmon & Tuna Poké

1 porce:

40 g tuňáka sashimi
40 g lososa
200 g japonské „sushi“ rýže s octovým nálevem
30 g salát frissé/dubový/ ledový
1/8 avokádo
1/10 mango
1/10 řepy julliene plátky
20 g edamame
20 g okurka, ředkvičky a zelenina dle sezóny
Možné dochutit teriyaki omáčkou

Ponzu omáčka:

100 ml sojová omáčka kikkoman
100 ml yuzu šťáva/možno nahradit limety+pomeranč
50 ml mirin/sladké rýžové víno saké

20 g bonito

20 ml rýžový ocet Mizkan

špetka cayenne pepper/růžový pepř
špetka kůry z limetek
trvanlivost 60 dnů

Postup:

Předem si uvaříme japonskou rýží, poměr s vodou 1:1. Po uvaření ji ochutíme octovým nálevem „sushi su“ 200 ml rýž. ocet, 80 g cukr, 15 g sůl. V mezičase si namícháme ponzu dresink a marinujeme v něm ryby krájené na kostičky. Dále si nakrájíme všechny ingredience na požadovanou velikost do poké (kostičky, julienne plátky apod.). Připravte si větší talíř-misku, do kterého si dáte teplou rýží, na ni položíte dokola veškeré ingredience a marinované ryby. Vše na závěr posypete praženým sezamem, bonitem (katsuobushi) a nastříhanou řasou nori.

Zavří­t reklamu