Chyby při grilování klobásek: Proč je marinovat a nikdy nenařezávat?

7. července 2019
Pinterest
Pinterest

Pivo, burgery, steaky a klobásky prostě k létu patří stejně jako sluníčko. Pokud jste i vy milovníci grilování a chcete svou snahu o titul šéfkuchaře dovést k dokonalosti, pak si přečtěte o následujících chybách, které děláte při jejich přípravě.

Pokud chcete, aby klobásky držely tvar, nepraskly a nevytekla z nich šťáva, pak byste se měli vyvarovat těchto chyb, které při grilování dělá nejeden z  nás.

Pokojová teplota je základ

Není nic lepšího než dobře ogrilovaná klobása v přírodním střívku. Ona náplň, která tvoří samotnou klobásu, je dobře vyváženou kombinací masa a koření, která na základě teploty neustále pracuje. A to platí nejen o samotném grilování. Nikdy neházejte klobásu rovnou z ledničky na gril. Zbytečně vysoký rozdíl teplot jenom znásobí pohromu. Klobásu je potřeba nechat zteplat na pokojovou teplotu. To by se ostatně mělo dělat s jakýmkoliv masem. U klobásy je to zdaleka nejsnazší a stejně se téhle chyby pravidelně dopouštíme. Přitom stačí trocha trpělivosti nebo plánování.

Nenařezávejte je

Klobása není buřt, co si opékáte u táboráku. Těžko říct, jestli se tenhle nešvar odkoukal od zbytečně vynalézavých a nezkušených stánkařů, nebo prostě mají lidé pocit, že naříznutím klobáse uleví. Stane se přesný opak, protože všechny ty šťávy, které jsou zodpovědné nejen za typickou šťavnatou chuť, ale především klobásu zevnitř prohřejí a dopečou, uprchnou ven skrz jizvy, které jste nožem vyrobili. Můžete se pak snažit, jak chcete, ale hotová klobása bude vyschlá a vrásčitá. Přesný opak toho, co chcete – napnutou klobásu, která při prvním kousnutí krásně praskne a chuťově doslova exploduje.

Připravte si marinádu

Klobásky je dobré před hozením na gril trochu marinovat, ochrání je to před příliš rychlým žehem. Marinádu navíc můžete použít kromě klobás i na maso. Na povrchu klobásy se tak vytvoří ochranný povlak, který krásně zkaramelizuje, takže budete mít i vizuální povědomí o tom, co se s klobásou zrovna děje.

Hliníková vanička

Ideálním řešením pro rovnoměrně propečenou klobásu je grilování v hliníkové vaničce. Tam ji můžete grilovat spolu s přílohou. Klobása se udělá rovnoměrně, pustí své šťávy do přílohy a vy máte dokonalé jídlo. Fantazii se meze nekladou – klobásy můžete poskládat na lůžko z kysaného zelí, čočky, fazolí, nakrájené zeleniny nebo brambor.

RECEPTY NA DOKONALÉ DOMÁCÍ KLOBÁSKY SI MŮŽETE PŘEČÍST V GALERII:

Zavří­t reklamu