Fit a krásnátestovánísoutěže

Originální halloweenské menu: Vítejte ve Škole čar a kouzel v Bradavicích

Zdroj:Accio-team

+ 13 fotek+ 14 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

31. října se i u nás bude slavit americký svátek zvaný Halloween, který ocení především děti. Kdo je máte ve škole nebo školce, jistě jste se nevyhnuli dlabání dýně, šití kostýmu nebo pečení na strašidelnou slavnost.

Petra Járková 30. října 2019

A právě na tu jsme si dovolili přichystat speciální menu, kterému jistě nikdo neodolá. Je inspirováno Školou čar a kouzel v Bradavicích a takový Harry Potter, Ron nebo Hermiona by se po něm jistě utloukli.

Navoďte atmosféru už snídaní

Připravte pro děti Pavoučí lívance, což jsou dýňové lívance zdobené čokoládovou pěnou. Skvěle chutnají i sušenky ve tvaru dýně s příchutí pomeranče. Pokud vaše ratolesti nemají rády sladké, udělejte tousty a ozdobte je sýrovými strašidýlky.

Strašidelný oběd

Halloweenské menu zahajte rajčatovou polévkou s vaječnými očky, která občas zamrkají a i samotná polévka umí občas vyskočit z misky. Jako hlavní chod přijdou dětem i jejich kamarádům k chuti špagety s rajčatovou omáčkou, masem a olivami, které naaranžujete do tvaru strašidel. A jako dezert si můžete vychutnat jemné sněhové pusinky v podobě duchů.

Thumbnail # Nevíte kam na Halloween? Vyrazte do hradu hraběte Draculy!
Mohlo by Vás zajímat:

Nevíte kam na Halloween? Vyrazte do hradu hraběte Draculy!

Tajuplná večeře

Hrachová polévka s halloweenskými krutony, jednohubky ve tvaru pracek nebo Obložená strašidýlka přijdou k chuti. Milovníci toustů ocení soví toust, který bude naaranžován do tvaru tohoto opeřence a ozdobí se sýrem a zeleninou. Skvělí jsou také rýžoví netopýři zdobení cukrovou polevou a čokoládou.

Celodenní mlsání

Vzhledem k tomu, že je tento svátek jen jednou do roka, maminky dovolují svým dětem mlsat více než jiné dny v roce. Sáhněte tedy přes den po dýňovém lízátku, krvavém pudinku nebo křupavých prstech. Chutnat budou i muffiny s příšerkami, bonbony s mnoha příchutěmi a plněné taštičky.

Na zdraví!

Pitný režim je třeba dodržovat. Děti si pochutnají na banánovém koktejlu s borůvkami, brusinkovém punči, krvavém džusu, který obarví jazyk do červena, a samozřejmě na mrkvovém a rajčatovém džusu. Třešničkou na dortu pak může být v Bradavicích oblíbený Máslový ležák.

Připravte se tedy na halloweenskou oslavu i vy a udělejte dětem, jejich kamarádům, ale i sobě nezapomenutelný den plný legrace, tajemna a hlavně originálního chutného jídla.

NA DOKONALÉ STRAŠIDELNÉ MENU A JEHO PŘÍPRAVU SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu