Protiklady se přitahují: 3 ověřená fakta, že extrovert a introvert tvoří nerozlučný pár

Muž, žena, polibek
Zdroj: Pixabay.com
Extrovert a introvert vidí svět zcela jinak.Extroverti se rádi nechávají unášet davem a hlavně bez rozmyšlení konají. Oproti introvertům, kteří všechno nejdříve několikrát promyslí.Oba si mají co nabídnout. Introverti mívají tendence své úspěchy zlehčovat a podceňovat se.Extroverti zase mívají v hlavě chaos a skáčou od jednoho k druhém. Chybí jim odstup.+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Dva lidé, kteří jsou jako noc a den. Jeden živel, druhý se schovává v pozadí. Jeden se vrhá do všeho po hlavě, druhý dlouho zvažuje všechna pro a proti. A přesto nebo právě proto může extrovert a introvert tvořit nerozlučnou dvojku. Tyto 3 důvody odhalují proč.

Jana Jánská
Jana Jánská 3. listopadu 2020

1. Obohacení o nepředvídatelné zážitky

Extrovert a introvert vidí svět zcela jinak. Extroverta dobíjí dění kolem, miluje společnost a neustále hledá nové a nové podněty. Je impulzivní a ve vztahu se stará o navazování nových přátelství. Vnáší do vztahu odvážnější nápady. Zbožňuje společenské akce, koncerty a spontánnost.

Introvert sleduje věci zpovzdálí a vše si nejprve srovná v hlavě. Rád si drží od dění kolem sebe odstup. Upřednostňuje poklidnější formu společného trávení času, jako jsou třeba romantické večeře nebo sledování filmu z postele.

svatba, vztah, muž, žena, pár
Mohlo by Vás zajímat:

Bere váš partner vztah vážně? 5 bodů, které vám prozradí syrovou pravdu

2. Učí se od sebe

Extroverti se rádi nechávají unášet davem a hlavně bez rozmyšlení konají. Oproti introvertům, kteří všechno nejdříve několikrát promyslí. Extroverti tak pomáhají svým uzavřeným protějškům překročit zónu konformity a strachu a dodat jim potřebnou kuráž. Ale i extroverti někdy potřebují udělat krok vzad a jejich zdrženlivé protějšky jim s tím mohou pomoct. Extroverti se uklidní, utřídí své myšlenky a naučí se dělat důležitá rozhodnutí s rozvahou. Výhra je tedy na obou stranách.

žena, pero, poznámky
Mohlo by Vás zajímat:

Co všechno musíte stihnout do svých 30? Minimálně nasbírat těchto 10 dovedností

3. Skvěle se doplňují

Oba si mají co nabídnout. Introverti mívají tendence své úspěchy zlehčovat a podceňovat se. Pokud naleznou oporu v extrovertním protějšku, budou svůj talent dále rozvíjet a více si věřit. Extroverti zase mívají v hlavě chaos a skáčou od jednoho k druhému. Chybí jim odstup. Introvertní partneři je mohou naučit racionálně myslet a nalézt nejlepší řešení.

Je tedy jasné, že introvert a extrovert mohou při vzájemném pochopení tvořit silný pár. Stačí jen přijmout přednosti a slabosti toho druhého. A rozhodně nebudou litovat.

Influencerka Dominique Alagia (17): Ti nejlepší mohou na TikToku vydělat i 400 tisíc měsíčně, ale je to psychicky náročná práce

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články