Sexsymbol Olga Schoberová. Češka, která prorazila i v Hollywoodu. Odešla do důchodu ve čtyřiceti a hraní jí prý nechybí

Olga byla krásná, ale o kariéře slavné herečky nikdy nesnila
Zdroj: zdroj: pixabay
Byla opravdu nádhernáSe svou krásou prorazila i v USANatočila i několik německých filmůProslavil ji Limonádový Joe a Adéla ještě nevečeřela+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Říkalo se jí česká Brigitte Bardot a dokázala to, co se povede jen velice málo českým umělcům. Uspěla v amerických filmech. Jaký byl její život herečky? A proč by se k filmu dnes již 75letá dáma už nikdy nevrátila?

Redaktor
Redaktor 2. června 2019

Za jejím úspěchem stojí její krása

Olga Schoberová byla sex symbolem šedesátých let, přitom o kariéru herečky nikdy nestála a ani herectví nestudovala. Její krásy si poprvé všiml režisér Antonín Kachlík, který se zrovna chystal natáčet hudební komedii Bylo nás deset. V tomto filmu hrála jen vedlejší postavu, přesto zaujala a byla obsazena do slavné komedie Limonádový Joe aneb Koňská opera. Limonádový Joe byl velkým kasovním trhákem a o krásnou Češku se začali zajímat až za oceánem. Dodnes je první Češkou, která se objevila na titulní straně slavného časopisu Playboy.

Tutanchamonova slavná posmrtná maska. Spolu se Sfingou se stala symbolem Egypta
Mohlo by Vás zajímat:

Tutanchamonova kletba. Každý, kdo vešel do jeho hrobky, zemřel předčasnou smrtí. Pověra, nebo realita?

V Americe vystupovala pod pseudonymem Olly Schober a prorazila do Hollywoodu. Vdala se za amerického herce Brada Harrisona. Díky němu se stala americkou občankou a v USA začala žít. Natočila tam 25 úspěšných filmů.

Narodila se jí dcera Sabrina, která dnes také pracuje u filmu. Jen ne jako herečka, ale jako stylistka a kostymérka filmových hvězd.

Manželství nevydrželo a s Harrisonem se po pár letech rozvedli. Znovu se vdala. Opět za Američana, muže jménem John Calley. Manželství se po pár letech také rozpadlo. Od té doby žije Schoberová sama.

Opět v Praze

Dnes žije Schoberová v Praze a straní se veškerého veřejného dění. „Hraní mi nechybí vůbec. Víte, já se nikdy necítila být herečkou. A proto jsem taky nikdy nešla za kariérou, nikdy jsem, co se filmu týká, nebyla cílevědomá. Byla jsem jen hezká a to je všechno. A proto si teď také spokojeně a v klidu mohu žít. A věřte, že mi vůbec nic nechybí,“ sdělila Olga v rozhovoru pro server Blesk.cz.

Přejme tedy této velké dámě mnoho štěstí, protože na to, že se nikdy herečkou stát nechtěla, toho dokázala v tomto oboru mnohem více než ti, co pro podobný úspěch celý život dřou.

Bývalá primátorka Prahy Adriana Krnáčová o rakovině prsu: Partner mě opustil, nechtěl být s nemocnou ženou

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články