Herec Miroslav Donutil: Opravdu krade historky, veřejně je vypráví a ještě vydává za svoje?

26. června 2019
Čsfd
Čsfd

Herec Miroslav Donutil je bezesporu charismatickým a talentovaným hercem, bavičem, vypravěčem historek a dabérem. Ne všichni ho ale mají rádi. Proslýchá se o něm, že pro urážlivá slova nechodí daleko, arogantním chováním občas šokuje kolegy i fanoušky a v neposlední řadě má občas požadavky primadony. Jaké jsou ty největší prohřešky, kvůli nimž se stal v showbyznysu tak neoblíbený?

Miroslav Donutil je hercem, jehož obliba je srovnatelná s neoblíbeností. V showbyznysu prý neexistuje člověk, který by po vypití nějaké té sklenky nepřiznal, že ho nemá rád nebo s ním neměl nějaký výstup.

Donutil má dle vyprávění snad všechny negativní vlastnosti, kterými opovrhuje každý, kdo se přimotal k umění. Předně má mimořádný herecký talent, což se neodpouští. Ve spojení s chladným charakterem a přehlíživou, nadutou povahou vzniká mix, který z Donutila dělá herce, co je bez výjimky pomlouván okamžitě, jak vyjde ze dveří, a nejenže se ho nikdo nezastane, ale přidají se i ti, kteří v životě nikoho nepomlouvali.

Donutilův lékař mu musí třicet let zoufale léčit nekonečnou škytavku, respektive souběh škytavek, jak na sebe nonstop několik sestav pomlouvačů v divadelních klubech křičí jeden přes druhého, že je to Pražák, co zradil Brno, případně v Praze žijící buran z Brna. Že krade historky, které zažili jiní a vydává je za vlastní, už se proslýchalo mnohokrát. Těm, jimž byly ukradeny, ale škoda nevznikla, protože po nich samotných je nikdo vyprávět nechce, zatímco Donutilovi za ně platí.

Kolegové mu závidí i třicet natočených cédéček s historkami, podle kterých to vypadá, že  Donutil zažil snad vše, co jen zažít jde a vlastně i to, co nejde.

Dále se herec provinil tím, že místo aby hrál v Národním za pivo a párek jako všichni, má nadstandardní honoráře a před sebou ještě sedmdesát tisíc repríz, mimochodem přesně tolik, kolik bude i plánovaných nových epizod show 3+1 s Miroslavem Donutilem.

Největším jeho hříchem ale je, že je nedotknutelný, milovaný a bulvár na něj nemůže, i když by byl občas snadným terčem. Útok na Donutila by znamenal rozzuřený dav fanoušků, kteří nevědí to, co se v showbyznysu vypráví. Že je vypočítavý, arogantní a sebestředný.

Jestli tomu tak je, nebo není, můžeme jen spekulovat. Jedno je ale jisté, jeho legendární role v Pelíškách, Černých baronech, Románu pro muže nebo Dědictví aneb Kurvahošigutntag nikdy nezůstanou zapomenuty a herec s jeho talentem si nějaký ten hvězdný manýr může klidně dovolit.

PODÍVEJTE SE TAKÉ NA DALŠÍ NEOBLÍBENÉ MUŽE V ČESKÉM SHOWBYZNYSU:

Zavří­t reklamu