Fit a krásnátestovánísoutěže

O seznamky je stále větší zájem. Lidé nechtějí zůstávat samotní

Zdroj:zdroj: pixabay

+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Přicházející jaro má vliv nejenom na zvířectvo, ale i na lidstvo. Doby, kdy bylo normální být bez partnera, se totiž blíží ke konci. Dnes je staromládenectví považováno za podivnost. To znamená, že čím dál více lidí využívá služby různých seznamek. Zvýšený zájem o seznamování vyplývá ze statistik seznamovací agentury Date2k.

Lenka Šebestová 24. března 2018

„Stále více lidí, kteří vyhledávají služby seznamovacích agentur, a to bez rozdílu, zda jde o muže, nebo o ženy, při vstupních rozhovorech přiznává, že je k nám nepřivedla tolik citová potřeba najít si partnera, jako spíše společenská nutnost nějakého mít. Doba, kdy být ve třiceti single nebylo nic neobvyklého, je na ústupu,“ říká Jakub Mertl, vztahový kouč seznamovací agentury Date2k. „Jde o trend celé západní společnosti, která se vrací k modelu, kdy je běžné mít kolem pětadvacátého roku věku svatbu a dítě přivést na svět do třiceti. Jak se zrychluje tempo celé civilizace a tlak na výkon je stále silnější, mladí lidé začínají chápat, že v životě jsou důležitější jiné hodnoty než kariéra. To potvrzuje i meziroční nárůst klientů v kategorii do 30 let o 60 procent,‘‘ pokračuje.

Lidem začíná docházet, že rodina je nejvíce

Dnešní doba je velice uspěchaná a spousta lidí se raději dá na dráhu vrcholného kariéristy, než aby založili rodinu. V určitém období si tuto chybu uvědomí a zjistí, že na rodinu už mají sakra věk, ale široko daleko nikdo, s kým by tu rodinu založili. I tací lidé se chodí seznamovat do seznamek. Obecně si lidé začínají více uvědomovat, že být do třiceti singl není nic moc a najevo jim to dává už i okolí. Projevuje se to například i při pohovorech v korporacích, kdy se firma na podobné situace dívá jako na projev možné neloajality a nestálosti daného člověka, protože kdo si není schopný najít a udržet vztah, bývá často nestálý a neloajální také vůči zaměstnavateli.

Thumbnail # Kdo řídí lépe – muži, nebo ženy? Vědci tento spor rozluštili
Mohlo by Vás zajímat:

Kdo řídí lépe – muži, nebo ženy? Vědci tento spor rozluštili

Kdy je nejvhodnější doba najít si partnera?

Statistiky říkají, že největší poptávka po seznamkách a seznamování obecně je právě na jaře. Jak vidno, jaro na nás působí stejně jako na zvířata a ovlivňuje nás. Touha najít si někoho k sobě a s někým sdílet svůj život patří k lidské přirozenosti. Člověk není od přírody samotář, ale spíše smečkový typ, který žil v tlupách od pravěku. Člověk jen nechce být sám. Velký zájem o seznamování totiž není jen na jaře,  ale také o vánočních svátcích.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu