Odhalené tajemství mužů: Proč je tolik přitahuje poprsí žen

Žnenské poprsí je pro muže magnetProč tomu tak je?Na to se snažili přijít dva mladí vědciToto tajemství je v hlavách chlapů zakořeněno už od dob pravěku+ 1 fotka+ 2 fotky

Ženská prsa jsou pro muže magnetem, který je přitahuje odjakživa. Proč jsou zrovna prsa největším lákadlem? Na to se snažili přijít američtí vědci Larry Young a Brian Alexander. Co tedy zjistili?

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 1. června 2019

Dvě teorie

První teorie říká, že za přitažlivost velkého poprsí může evoluce. Velká prsa a baculatost byly po mnoho tisíciletí u žen znakem bohatství a veliké plodnosti, takže když byl v dávných dobách člověk tlustý, byl určitě bohatý. Žena s velkým dekoltem je tedy zárukou toho, že se o rodinu dovede postarat a především je plodná a porodí fůru dětí.

Druhá teorie říká, že velká ňadra mohou muži na první pohled připomínat ženino pozadí a tím ho vzrušovat. Naši nejbližší příbuzní z řad živočišné říše, primáti, se totiž páří zezadu. To je také důvod, proč mají tak výrazné zadky. Aby samice vzbudily u samců neuvěřitelný sexuální chtíč. Důkazem této teorie je prý to, že ženská prsa v podstatě kopírují obrysy pozadí.

Lidé jsou unikátní

Lidé jsou jako jediní savci na světě přitahováni ňadry. U jiných živočichů se toto neděje. Ženy jsou zase jediné samice, kterým během dospívání prsa vyrostou, aniž by byly těhotné.

,, Jsme v podstatě jediný zvířecí druh, který se o ňadra zajímá během předehry i samotného aktu, masíruje je či jinak stimuluje,“ potvrzuje Larry Young.

Být podváděná může být výhoda!
Mohlo by Vás zajímat:

Našel si váš chlap milenku? Důvody, proč byste měla jásat!

Co říkají Larry a Brian?

Že jsou tyto dvě teorie tak trochu nesmyslem. Přišli s tvrzením, že muži se o ženská prsa zajímají z toho důvodu, že podvědomě vědí, že se jejich stimulací začne z ženina mozku vyplavovat hormon oxytocin, který je nejčastěji vyplavován, když žena kojí své dítě. Oxytocin pomáhá navázat láskyplné pouto mezi matkou a dítětem. Stejný hormon je vyplavován, když se žena zamiluje.

Tento fakt nemusí nikdo muže učit. Mají tuto informaci v mozcích zakódovanou od dob pravěku.

Sexuoložka Laura Janáčková: Žena po pětatřicítce utáhne muže hlavně na vaření, atraktivita začíná klesat

Sexuoložka Laura Janáčková: Žena po pětatřicítce utáhne muže hlavně na vaření, atraktivita začíná klesat

Další články