Péče o pleť: Čím více se na podzim budete o svou pokožku starat, tím déle vám to v zimě bude vracet

2. října 2018
Pixabay
Pixabay

Nás sice odchod léta a nástup podzimu mrzí, o to více si jej však užívá naše pleť. Pro tu teď nastává čas odpočinku a jakéhosi restartu před zimou. Jak si s ní naše pokožka poradí záleží ve velké míře na naší péči právě v tomto čase.

Nezapomeňte na to, co jsme s pokožkou v průběhu léta prováděli. V touze po bronzové barvě jsme ji vystavovali slunečním paprskům, máchali ji ve slané nebo chlorované vodě, nemluvě o agresivních klimatizacích a nekompromisních voděodolných líčidlech

O tom, že každé roční období vyžaduje jiný přístup k pleti a jinou péči jistě víte. Ruku na srdce, většina z nás však výměnu oblíbeného krému nebo čisticích a pečujících přípravků odkládá až do doby, kdy se pleť vzbouří. Zkuste tomu letos předejít a zaměřte se na specifické potřeby pokožky právě v tomto ročním období. 

Detoxikace

Oproti letním měsícům podzim přímo přeje peelingům a detoxikaci pleti. Zejména je třeba z pleti dostat nánosy všeho, čím jsme ji v létě zásobili. Navíc, jak už jsme zmínili, podzim je k pleti poměrně šetrné období. Nebojte se tedy pokožku opravdu důkladně vyčistit peelingovými krémy či gely. K důkladnému očištění a otevření pórů patří i napářka a následná aplikace masky. Při jejím výběru dbejme na aktuální stav pleti. Vybírat můžeme s nepřeberného množství značek a typů.

Přírodní produkty

Existuje samozřejmě také celá řada přípravků z takzvaně doplňkové péče o pleť, z nichž lze doporučit nekonvenční, tedy čistě přírodní produkty. Jsou k pokožce o poznání šetrnější a nezatěžují ji tolik jako běžné výrobky využívající chemie. 

Hydratace

Další naprostou nezbytností je hydratace pleti. Kvůli sychravému počasí, případně ranním mrazíkům se naše pleť přeci jen vysušuje více než v letním období. Navíc tím opět pomůžeme pokožce s přípravou na zimu, která přesušování pleti přímo přeje. Nezapomínejme zejména na to, že i problematická a mastná pokožka vyžaduje důslednou hydrataci. Přehnaným používáním agresivních odmašťujících a vysušujících přípravků jí spíše jen uškodíme. 

Krémy

Pro účely mastnější pleti jsou ideální lehké zmatňující, avšak hydratační fluidy či gel-krémy. Naopak pleti normální a suché v tomto ročním období sluší hutnější krémy, než které jsme používaly v létě. Pro pleť smíšenou, která je nejrozšířenější, se doporučují speciální krémy právě na smíšenou pleť, po případě aplikovat zmatňující gel na T-zónu a na tváře použít krém mastnější. I když je sluníčko na podzim vzácností, neopomínejte používat přípravky s UV faktorem, předcházíte tak spálení a rakovině kůže.

Zavří­t reklamu