Vědci zjistili, co o vás prozradí vaše profilová fotka

Vědci zjistili, co o vás prozradí vaše profilová fotka
Zdroj: Pixabay.com
Pensylvánská univerzita patří mezi nejrespektovanější soukromé ústavy svého druhu ve Spojených státech.Toto je typická profilová fotografie člověka, kterého vědci zařadili do kategorie Člověk otevřený zkušenostem. Jaký je?Člověk otevřený zkušenostem na snímku originálně pózuje, nechybí ani doprovodné předměty - kytara, dýmka, snowboard nebo třeba bonsaj. Tito jedinci se s oblibou tváří naštvaně nebo smutně.Jak pomoci nemocnému mazlíčkovi? Spoléhejte na bylinky.+ 3 fotky+ 4 fotky

Profilová fotografie, nezbytná součást sociálních sítí. Nesmí chybět na Facebooku, Instagramu nebo Twitteru, lidé si ji dávají i do hlavičky e-mailu. Co o vás prozrazuje ta vaše? Vědci z respektované Pensylvánské univerzity v americké Filadelfii prozkoumali profilové fotky a stanovili pět charakterových vlastností, které z nich můžete vyčíst.

Jana Jánská
Jana Jánská 18. prosince 2019

Pensylvánská univerzita (University of Pennsylvania) je jednou z nejrespektovanějších amerických soukromých univerzit. Tamní vědci prozkoumali profilové fotografie lidí na sociálních sítích, aby se pokusili vyzkoumat vztah mezi typem snímku a osobností člověka. Přišli na zajímavé výsledky.

Speciální software

Pro své záměry použili speciální software pro posouzení charakteru. Ten pak vyhodnotil na 66 000 profilových fotek uživatelů Twitteru. Experti poté oslovili dalších 434 lidí pro splnění psychologického výzkumu.

Z něj vyplynulo pět osobnostních kategorií, které byly zveřejněny v univerzitním dokumentu Analyzing Personality through Social Media Profile Picture Choice.

Typ číslo 1
Člověk otevřený zkušenostem

Člověka, který se životem řítí jako hurikán a fascinují ho všechny nové věci, poznáte podle expertů poměrně snadno. Na profilové fotografii bude nejspíše originálně pózovat. Doprovodné věci jsou předměty – kytara, snowboard nebo třeba bonsaj.

Typickým poznávacím znamením těchto profilových fotografií jsou brýle a obličej takřka přes celou plochu. Stopy po vzrušení z dobrodružství byste ale hledali marně. Tito jedinci se totiž s oblibou tváří naštvaně nebo smutně a ani jejich fádní, bezbarvé fotky zážitek neumocní. Ty jsou ale ze všech pěti skupin nejkvalitnější.

Mohlo by Vás zajímat:

Angelina Jolie v depresích, Brad Pitt se měnil v koblihu: Dvanáct celebrit přiznalo psychická onemocnění, aby pomohly ostatním

Typ č. 2
Neurotický člověk

Neurotici často nedokáží udržet emoce na uzdě. Proč by tedy zblízka vystavovali tvář miliardě zvědavců? Namísto sebe tak do rámečku vloží snímek auta, budovy nebo svého mazlíčka. Pokud se ale přece jen odváží „vyjít s pravdou ven“, na fotce je nepoznáte. Zmate vás jejich neutrální výraz.

Typ č. 3
Extrovertní jedinec

Extrovertní typy lidí mají profilové fotky ze všech skupin v nejhorší kvalitě. „Obrázky extrovertů nemají žádný vztah k barevným prvkům, které dělají fotky esteticky příjemnější – kontrast, saturace, ostrost,“ píše se ve studii.

Většinou to ale nevadí. Tito lidé se totiž na fotkách usmívají a focení si užívají. Před zmáčknutím spouště k sobě naženou mladé lidi či se „nastaví“ tak, aby vypadali mladší, než ve skutečnosti jsou.

1. Učesejte své myšlenky. Jak spolu myšlení a sex souvisí? Nijak. Poletující myšlenky brzdí cestu k vyvrcholení. Proto je třeba mysl zklidnit.
Mohlo by Vás zajímat:

Předstírání orgasmu: Proč ho devět z deseti žen na svého partnera hraje!

Typ č. 4
Ctitel řádu a pořádku

Perfektní kompozice bez jediné chybičky (i bez jediného vlásku mimo rámeček) je podle expertů charakteristická pro milovníky řádu a pořádku. Lidé s dokonale vycentrovanou profilovou fotografií si užívají plánování, milují řád a oplývají sebekázní. Nechybí jim sebevědomí, s oblibou si nasazují brýle nebo oblékají společenské oblečení. Ne náhodou proto vypadají starší, než ve skutečnosti jsou.

Typ č. 5
Všeobecně oblíbený sympaťák

Rohlík na tváři – poznávací značka sympaťáků. Smějí se často a všude, i na profilové fotce. Tu mnohdy pořizují v obklopení podobně naladěných lidí. Užijí si spoustu legrace, a tak na nastavení fotky nezbývá čas. I proto bývá jejich „profilovka“ rozmazaná a s nízkým rozlišením.

TYPICKÉ PROFILOVKY PĚTI KATEGORIÍ NAJDETE V GALERII:

Herečka Nikol Heřmánková Kouklová: V Ordinaci jsem byla velmi krátce, protože mi to na DAMU zakázali natáčet

Herečka Nikol Heřmánková Kouklová: V Ordinaci jsem byla velmi krátce, protože mi to na DAMU zakázali natáčet

Další články