Zázračné účinky cibule, které znaly už naše babičky: Léčí kašel, štípance i pohmožděniny

12. října 2019
Saga.co.uk
Saga.co.uk

Cibule neodmyslitelně patří nejenom do kuchyně, ale také do léčitelství. Oblíbená byla především u babek kořenářek a vy si její zázračné účinky můžete vyzkoušet sami na sobě i své rodině.

Cibule je vlastně naprosto geniální. Co se týče uchování čerstvosti a skladování, klidně si může ležet bez povšimnutí v temném sklepě a stále bude chutnat čerstvě.

Zázrak jménem cibule

Je zásobárnou vitaminů, především vitaminů B a C. Díky těmto skvělým látkám se doporučuje jíst ji syrovou, protože tepelnou úpravou se vitaminy znehodnocují.

Skvělé vlastnosti cibule

Léčí kašel a záněty horních cest dýchacích – nakrájejte cibuli nadrobno a smíchejte ji s medem. Tento sirup skvěle rozpouští hleny v krku a funguje i jako jemné antibiotikum.

Inhalací cibule zaženete virózu – toto věděli už naši předkové a tímto způsobem opravdu léčili svá nachlazení. Nakrájenou cibuli si na noc dejte na noční stolek a jděte spát. Až se ráno probudíte, budete cítit úlevu.

Uleví po poštípání komáry – na postižené místo stačí přiložit plátek cibule a nechat působit. Protivné svědění po pár minutách zmizí, nebo alespoň poleví.

Cibulový obklad na pohmožděniny – jemně nakrájenou cibuli zabalíme do látky, ve které ji ještě zkusíme pořádně promačkat, aby se uvolnila veškerá šťáva. Přiložíme na bolavé místo a necháme přes noc působit.

Zavří­t reklamu