Martha Issová: Z konzervatoře mě vyhodili, nebyla jsem tam šťastná

Martha Issová: Z konzervatoře mě vyhodili, nebyla jsem tam šťastná
Zdroj: Redakce lifee.cz

Do poslední letošní talkshow v IQOS Lounge, která se odehrála v páteční podvečer na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, si moderátor Libor Bouček pozval hned 3 hosty – slovenského písničkáře, modela a tanečníka Adama Pavlovčina, herečku Marthu Issovou a herce a muzikanta Igora Orozoviče. S Igorem si povídali o tom, jaký má smysl vydávat v roce 2024 desku, ale také o rozdílech mezi hereckou a divadelní tvorbou na pódiu a v hudbě. S Marthou Issovou společně zavzpomínali na předchozí ročníky festivalu a začátky její kariéry. Martha mimo jiné prozradila, jak předčasně skončilo její studium na konzervatoři.

Redakce Lifee.cz
Redakce Lifee.cz 07. 07. 2024 13:31

Martha Issová prozradila detaily ze svých rolí i studií na konzervatoři

Pozvání do talkshow v IQOS Lounge přijala od Libora Boučka herečka Martha Issová, kterou s moderátorem dle jejích slov pojí letité přátelství i „neschopnost být dobrým produkčním“. „Já to mám prosím vystudovaný,“ přiznal Libor Bouček a Martha pohotově se smíchem dodala: „Já ne, a vyjde to tak na stejno.“

Společně v rozhovoru vzpomínali na rok 2008, kdy na MFF KV získala Martha herecké ocenění za film Děti noci. „My jsme si to tehdy užili pěkně. Pamatuju si, že jsem potom celý to léto prožila v takový zvláštní euforii,“ přiznala s nostalgií Martha.

„Přišla ti někdy blbá nabídka, něco, co jsi odmítla?“ vyzvídal dále Libor, jak si Martha vybírá herecké role. „Jo, to bylo docela dost věcí. Blbý na tom je, že ty věci, který odmítneš, se pak už nikdy nikdo nedozví. A někdy by se člověk i docela rád pochlubil, co všechno už odmítl,“ smála se oblíbená herečka.

Vyhazov z konzervatoře nebránil herečce v rozletu

S Liborem vzpomínali také na první společné projekty a mnohdy vtipné herecké začátky. Libor Bouček si neodpustil Marthě připomenout, že ji společně s Karolínou Kaiserovou vyhodili ze studií na konzervatoři. „Jak je to možný?“ žasnul Libor. „Nevím, já to nechápu, dodneška tomu nerozumím,“ hrála zprvu nepochopení Martha, než kápla božskou: Vyhodili nás proto, že jsme tam nechodily. Mě ta škola neskutečně nebavila a nebyla jsem tam šťastná. Já mám takovou blbou vlastnost, že když mě něco nebaví, tak se k tomu prostě neumím donutit.“

Libora zajímalo, jak na to tenkrát reagovali její rodiče, kteří si na hereckém vzdělání zakládali. „Maminka tehdy nebyla ráda,“ přiznala herečka, a dodala, že později situaci vyřešila mámina kamarádka psycholožka. Ta své přítelkyni vysvětlila, že má Marthu nechat se rozhodovat dle vlastního cítění a jít svou vlastní cestou. Což se nakonec potvrdilo jako krok správným směrem, Martha Issová je již roky uznávanou českou herečkou.

Martha Issová: Z konzervatoře mě vyhodili, nebyla jsem tam šťastná


Sen o vlastní desce se Igorovi Orozovičovi splnil

Dalším hostem talkshow byl Igor Orozovič, který s Liborem Bouček rozebíral vydání desky Když chlap svléká tmu. Libora zajímalo, zda má vydání desky v roce 2024 vůbec smysl. „Vůbec, je to úplná blbost,“ smál se Igor. Snažil se však Liborovi vysvětlit, že k tomu, aby mohli hrát lidem naživo na koncertech je deska skvělým prostředkem, jak je pozvat a zároveň jim umožnit poslechnout si skladby i později.

Za měsíc herec odehraje i 20 divadelních představení

„Kolik koncertů měsíčně máš?“ vyzvídal Libor v návaznosti na předchozí rozhovor. „Jak kdy. Já mám bohužel asi dvacet představení měsíčně, takže je těžký tam ty koncerty ještě narvat. Někdy máme dva, někdy čtyři, přiblížil svůj nabitý pracovní program herec a hudebník. Následovala další přímá otázka od Libora: „A k čemu je dobrý být v angažmá?“ „To je další podobná otázka, jako k čemu je dobrý vydávat album. Zaprvé jsem asi ještě stará škola,“ smál se Igor s tím, že mu dává smysl tvořit s dalšími lidmi, užívat si společné energie na jevišti a být přítomen u toho, jak vzniká výtvarná i hudební scéna.

Existují špatní herci, které všichni znají, a dobří herci, které nikdo nezná

„Jak důležitý je, aby byl herec chytrej?“ zajímalo nakonec Libora Boučka. „Já myslím, že jsou různý druhy inteligence. Ve finále je to úplně jedno, protože talent, stejně jako inteligence, neexistuje jen jeden. Znám spoustu skvělých herců, muzikantů a básníků, o kterých se nikdy nikdo nedozví, a pak znám spoustu strašně špatných herců a muzikantů, které všichni znají, a jsou úspěšní,“ zamýšlel se Igor a Martha Issová na to navázala se slovy: „Jak to tak pozoruju, tak jsou lidi, kteří o tom opravdu hodně přemýšlí a potřebují hodně znalostí a informací, aby tu věc mohli zahrát a prožít, a pak jsou lidi, kteří nad tím vůbec nepřemýšlí, jsou pudoví a funguje to. Takže je to jedno,“ shodla se s Igorem herečka, která v předchozím rozhovoru zmínila právě přínos celoživotního vzdělávání, které život člověku postupně přináší.

Martha Issová: Z konzervatoře mě vyhodili, nebyla jsem tam šťastná


Aleš Cibulka chystá se svým partnerem Michalem Jagelkou stříbrnou svatbu: Být gayem v devadesátkách nebylo vůbec snadné

Aleš Cibulka chystá se svým partnerem Michalem Jagelkou stříbrnou svatbu: Být gayem v devadesátkách nebylo vůbec snadné

Související články

Další články