10 vysokoškolských kolejí, oproti kterým vypadají ty strahovské jako věznice

Vidíte rozdíl?
Zdroj: Suz.cvut.cz/Refinery29.com
Simmons Hall (Massachusettský technologický institut) si díky svému pojetí vysloužila přezdívku „mycí houba“.State Street Village (Illinoiský technologický institut) byla navržena známým architektem Helmutem Jahnem.Student Village (Bostonská univerzita) aneb jedny z nejopulentnějších vysokoškolských kolejí ve Spojených státech amerických.Domky Gabrielle Jungels-Winkler Hall (Scripps College) jsou postaveny a zařízeny v klasickém středomořském stylu.+ 6 fotek+ 7 fotek

Vysokoškolské koleje rozhodně nemusí být fádní. Ba dokonce otřesné (ahoj, Strahove!). Na mnohých z nich si jejich designéři dali hodně záležet.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 13. 04. 2017 12:18

Pobyt na kolejích představuje jeden z vrcholů života dospívajících lidí. Pro mnohé jedince jde o první „nezávislé bydlení“, přestože jim ho obvykle platí rodiče.

Většina těchto zařízení nevypadá nijak vábně, ale najdou se i výjimky potvrzující pravidlo. Server Refinery29 sestavil přehled 10 kolejních budov, které se z architektonického i designérského hlediska opravdu povedly.

Některé jsou natolik krásné, že by hravě strčily do kapsy kdejaký luxusní byt, rodinný dům, nebo dokonce hotel. Přesvědčte se v galerii.

Zdroj: Refinery29

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články