Středoškoláci navrhli domek, který sestavíte bez nářadí. Vyjde vás na průměrný měsíční plat

Habitable Urban Tent je miniaturní, ale můžete ho postavit téměř kdekoliv.
Zdroj: Techinsider.io
Domek pro bezdomovceDomek pro bezdomovceDomek pro bezdomovceDomek pro bezdomovce
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

HUT – tyto tři hlásky možná v brzké době uslyšíte, pokud se mihnete kolem skupinky bezdomovců. Označují miniaturní příbytek, který pro ně navrhli dva američtí středoškoláci. Sestaví ho bez nářadí a vyjde je na přívětivých 24 000 korun.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 8. června 2016

Původně to byl jeden z obyčejných školních projektů, které v drtivé většina případů zůstávají jen na papíře. Tento byl ovšem natolik dobrý, že se rozvinul do tří dimenzí.

Jeho autory jsou středoškoláci Norris Palmer a Austin Ortega z Lincolnovy střední školy. Ti 19. května letošního roku dokončili první prototyp toho, co nazvali Habitable Urban Tent, neboli „obyvatelný městský stan“.

Habitable Urban Tent, zkráceně HUT, je ve všech směrech dlouhý cirka 2,4 metru a k jeho montáži netřeba žádného nářadí. Prototyp je vybaven dřevěným rámem a kovovými panely, nicméně budoucí verze se budou vyrábět z vysokohustotního polyethylenu.

Interiér je zařízen velmi jednoduše – lůžkem a kobercem. HUT tedy nenabízí takové pohodlí jako některé „lepší“ příbytky pro bezdomovce, ale má jiné výhody: teoreticky může být postaven téměř kdekoliv a náklady na jeho výrobu jsou velmi nízké. V současné době stojí přibližně 71 000 korun, ale Palmer a Ortega je hodlají stlačit na 24 000 korun.

Nevypadá vůbec špatně, co říkáte?

Stouct si svůj vlastní domov můžete ale i sami, jak dokázal tento dobrodruh:

Mohlo by Vás zajímat:

Zdroj: Tech Insider

Influencerka Dominique Alagia (17): Ti nejlepší mohou na TikToku vydělat i 400 tisíc měsíčně, ale je to psychicky náročná práce

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články