Chcete udělat dobrý skutek? Kupte Nocleženku a možná zachráníte lidský život

6. prosince 2018 Redakce Lifee.cz
unsplash.com
unsplash.com

Přešlapujete na zastávce při čekání na autobus? Kolegyně v práci si z vás dělají legraci, že vypadáte jako chodící šála, protože vám zpod ní koukají jen oči? Venku je zima, až praští, a vy už se nemůžete dočkat, až zaplujete do teplých papuček, uvaříte horký čaj a pod dekou si vydechnete. Ne každý má ale tuto možnost.

Při představě, že byste měla trávit noc venku, vám běhá mráz po zádech, i když sedíte doma v teple? Někteří lidé bohužel žádný domov nemají. A ne všichni o něj přišli vlastním zaviněním. Každý rok na ulici umrznou desítky lidí, a i proto se Armáda spásy každou zimu obrací na veřejnost o pomoc. Ta spočívá v zakoupení tzv. Nocleženky.

Co vlastně Nocleženka je?
Příspěvkem v hodnotě 100 Kč zajistíte jednomu člověku jednu noc strávenou v teple. Nejedná se však jen o nocleh, dotyčný dostane i polévku s pečivem a teplý nápoj. Zároveň se může osprchovat a pro jednou spát beze strachu, že se třeba ráno už neprobudí.

Každá Nocleženka má své specifické číslo, které zajistí, že když byla ta vaše konkrétní uplatněna, dostanete o tom zprávu. Neudělalo by vám to radost?

Kde se Nocleženky uplatňují?
Armáda spásy má své noclehárny v Praze, Brně, Ostravě, Opavě, Karlových Varech, Šumperku, Jirkově a Havířově. Počet Nocleženek je pak spravedlivě rozdělen mezi všechna města.

Jak Nocleženku zakoupit?
Noc v teple můžete pořídit online zasláním peněz na číslo účtu. Nezapomeňte do poznámky uvést, že se jedná o dar na Nocleženku, případně váš e-mail, aby vám Armáda spásy mohla dát vědět, kdy byla vaše pomoc využita. Jelikož je doba před Vánoci a lidé mají větší sociální cítění, může se stát, že vaše Nocleženka bude uplatněna až později, jelikož „nákupy“ probíhají v tomto období ve vlnách.

Po předchozí domluvě lze Nocleženku zakoupit i přímo na ústředí Armády spásy nebo jednotlivých střediscích a kouzelný papírek poté můžete darovat sami konkrétnímu člověku, kterého třeba zrovna potkáte na ulici.

Vzpomeňte si na sebe, jak je vám příjemně, když přijdete z chladného venku domů.
Vzpomeňte si, že ne každý si doma může udělat horký čaj a zapnout topení.
Vzpomeňte si, existuje tento způsob, jak lidem pomoci.
Vzpomeňte si na Nocleženku.