Český James Bond Rudolf Jelínek: Mladičkou manželku poznal, když jí bylo třináct. Před smrtí se stal obětí únosu

Rudolf Jelínek
Zdroj: Herminapress

Herec Rudolf Jelínek, kterému se kvůli akčním rolím přezdívalo český James Bond, zemřel přesně před rokem. Na sklonku života měl vleklé zdravotní potíže, prodělal dvě mrtvice a léčil se s cukrovkou. Bylo tedy jasné, že se o sebe nedokáže postarat. Spor o to, kdo se ho ujme - zda o 30 let mladší žena Martina, nebo potomci z prvního manželství, vážně narušil rodinné vztahy.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 10. 08. 2025 11:11

Herec a dabér Rudolf Jelínek (27. února 1935 - 10. srpna 2024) se proslavil zejména rolí majora Jiřího Hradce ve 30 případech majora Zemana či Jana Kubiše ve filmu Atentát. V roce 2015 byl jmenován čestným občanem Kutné Hory a o pět let později získal Cenu Františka Filipovského.

Rudolf Jelínek našel životní lásku v Chuchli

První hercovou ženou byla kolegyně Jarmila Hlavatá. Měli spolu dvě děti - Marka a Barboru. V roce 2000 bohužel Rudolf ovdověl a pár let žil sám. Pak se ale v jeho životě objevil někdo, koho by rozhodně nečekal. O 30 let mladší trenérka a žokejka Martina Růžičková (61). Poprvé ji uviděl, když jí bylo pouhých třináct.

Před natáčením majora Zemana si potřeboval trošku oživit jezdecké dovednosti, a tak zašel do Chuchle, kde byla i Martina. Moc si jí nevšímal, byla stále dítě. Znovu na sebe narazili až po smrti hercovy první ženy. Slovo dalo slovo, Rudolf pozval Martinu na představení a bylo dokonáno. Jiskra přeskočila.

Soudní spor o péči o Rudolfa Jelínka

S Martinou se Rudolf Jelínek oženil v roce 2007. Domovem se jim stal romantický statek s koňmi kousek za Prahou. S přibývajícím věkem ale přišly zdravotní potíže: dvě mrtvice a cukrovka. Pak se dostavily spory v rodině. Hercova manželka tvrdila, že se o svého nemohoucího chotě stará, jeho děti to ale viděly jinak a odvezly si ho proti Martinině vůli k sobě. Paní Jelínková je tehdy obvinila z únosu.

Na tátu si celé roky ani nevzpomněly. Syn za ním přijel akorát na Vánoce, dal mu dárek, snědl chlebíčky a odjel. Tvrdí, že jsem se o Rudlu nestarala. Každý, kdo mě zná, ví, jaká je pravda,“ řekla tehdy pro web Prima Ženy.

Podle Jelínkových dětí šlo o lživé nařčení. „Já i můj bratr už jsme nemohli tolerovat zanedbávání péče o našeho tátu. Když byla situace neúnosná, podali jsme příslušné návrhy k soudu a čekáme na zahájení soudního řízení,“ uvedly Jelínkovy děti. Jak to bylo doopravdy, to se už nejspíš nikdy nedozvíme, spor každopádně pokračuje i po hercově smrti.

Na herce Rudolfa Jelínka se ale můžete podívat v seriálu Dobrá Voda dnes v 16.40 na ČT1.

Zdroje informací:
Ženy.iprima.cz: Rudolf Jelínek by oslavil 90. S druhou ženou žil na statku, syn si vzal Evu Čížkovskou
Cnn.iprima.cz: Zemřel herec a dabér Rudolf Jelínek. Konec jeho života doprovázely spory v rodině
Blesk.cz: Půl roku po skonu Rudolfa Jelínka - Žaloba vdovy kvůli smrti

Vítejte! v domě dvorního fotografa Karla Gotta: Dva obýváky i srub zdobený Vinnetouem nám ukázal František Jirásek

Vítejte! v domě dvorního fotografa Karla Gotta: Dva obýváky i srub zdobený Vinnetouem nám ukázal František Jirásek

Související články

Další články