Fit a krásnátestovánísoutěže

Chudoba i znečištění. Singapurská firma odhalila, co se skrývá za nablýskanými snímky Indie

Thumbnail # Chudoba i znečištění. Singapurská firma odhalila, co se skrývá za nablýskanými snímky Indie

Zdroj:BuzzFeed.com

Realitu nelze přemalovat – to potvrdila singapurská technologická společnost Limitless, když odhalila, co se skrývá za fotografiemi Indie na serveru Beautiful India. Tyto nablýskané barevné snímky na Instagramu zasadila do širšího prostředí, ve kterém byly pořízeny – a ukázalo se, že pocházejí ze znečištěných pláží či z chudých oblastí státu. Projekt nese název Broken India jako zdůraznění toho, že Indie je země plná kontrastů.

Barbara Lorenzová 21. února 2018

„Zatímco máme na jedné straně pětihvězdičkové hotely, na té druhé jsou to slumy. Zatímco jsou děti vyobrazeny jako budoucnost země, stejně tak jsou nuceni k dětským pracím,“ uvedla společnost pro server BuzzFeed.

Romantický obrázek plachetnice se tak při „oddálení kamery“ mění na loď proplouvající kolem pláže plné odpadků. Detail taxikáře v nablýskaném vozidle zase v širším kontextu prozrazuje, že projíždí čtvrtí plné rozbořených budov.

„Zveřejněním projektu Broken India jsme chtěli útočit na nervy, protože jen tehdy, když si lidé uvědomí situaci a překročí svoje komfortní zóny, se může něco změnit,“ dodává firma Limitless.

Podobné články

Zavří­t reklamu