Odhalte kouzlo „utajených“ korálových útesů u Raja Ampat

14. července 2016
CNN.com
CNN.com

U indonéského souostroví Raja Ampat se nalézají jedny z nejkrásnějších korálových útesů na světě. Spatřit jejich nekonečně inspirativní rozmanitost ale není vůbec lehké. Naštěstí.

Tyto útesy lákají milovníky potápění a šnorchlování z celého světa. A není divu – doslova totiž překypují životem. Hejna drobných rybek proplouvají nad vršky korálů pohupujících se v lehkých proudech, zatímco opodál krouží barakudy a další větší živočichové.

Jedna z místních lokalit – Bird’s Head Peninsula – je dokonce vědci považována za místo s největší mořskou biodiverzitou (biologickou rozmanitostí) na světě.

Dostat se na Raja Ampat ovšem není vůbec jednoduché. Naštěstí. Právě díky této skutečnosti (a úsilí indonéské vlády plus několika nevládních ekologických organizací) jsou tamější korálové útesy ve velmi dobrém stavu a na rozdíl od jiných přírodních klenotů nečelí hrozbě zániku.

Proto už nejspíš tušíte, že následující snímky jsou podobnými klenoty jako fascinující podmořský život. Podívejte se barakudám i želvám zpříma do očí:

Zdroj: CNN