Oslavte den hraní. S kým jiným než s dětmi a hrou s kostkami LEGO®!

Je ve vás pořád kus dítěte nebo si připadáte dospělí maximálně, jak jen to jde? Co takhle trochu popustit uzdu fantazii a na chvíli být zase tím, kým jste byli před mnoha lety. Oslavte Světový den hraní a užijte si zábavu s těmi, kteří vám jsou nejblíž!

Speciální projekt
Speciální projekt12. 10. 2023 11:49

Světový den hraní připadá na 12. října, tak ho oslavte tak, jak se patří! Protože společnost LEGO Group odhalila v rámci průzkumu o společném hraní velké nedostatky! U koho? No přece u nás, rodičů. Tak se polepšete a dejte se do stavění.

Začalo to v truhlářské dílně

Když truhlář Ole Kirk Christiansen začal před devadesáti lety vyrábět dřevěné kostičky, které po pár letech dostaly jméno spojením slov leg godt – hraj si dobře, netušil co „přivedl na svět“. A o budoucnosti milionů a milionů dětí bylo rozhodnuto. Budou stavět kostky LEGO!

Ale zpět do současnosti. Děti sice staví výtvory z kostek LEGO stejně rádi jako generace před nimi. Jenže rodiče jako by vážně zapomněli, jaké to je být dítětem a jak napínavé je rozbalit krabici nové stavebnice, otáčet v plánku stránku za stránkou a na konci se radovat z výsledku.

Oslavte den hraní. S kým jiným než s dětmi a hrou s kostkami LEGO®!


Na telefonu nebo s dětmi?

Dokládají to čísla ze zmíněné studie, která byla provedena celosvětově a data byla sbírána i v Česku. A není to pěkné čtení… Jen se podívejte: ukázalo se, že dnešní děti tráví hraním v průměru pouhá 2 % v týdnu, což představuje asi sedm hodin. A ještě konkrétněji, každé páté dítě, celkem 21 %, má čas na toulání se ve světě fantazie dokonce méně než tři hodiny týdně...

A tady pozor, rodiče, chytněte se za hlavu, pokud se v tomto údaji poznáváte! Průměrný dospělý člověk stráví 26 hodin týdně „scrolováním“ na telefonu, to dělá celkem asi 3,5 hodiny denně. No uznejte, nebylo by lepší lehnout si na koberec a skládat s dítětem kostky LEGO?

Zajímavé také je, že až 45 % českých rodičů dává přednost aktivitám zaměřeným na výsledek dítěte před volnou hrou. Slibují si od toho úspěch v budoucím životě potomka… No není to škoda? Podívejte se na video ze zmiňované kampaně.

Hraní nás dělá šťastnější

Ano, dvakrát lichotivá tahle čísla pro dospěláky nejsou, a to i s ohledem na další ze studie plynoucí údaj, že podle až neuvěřitelných 95 % rodičů dělá společné hraní si šťastnější celou rodinu, buduje silnější rodinné vazby a zlepšuje pohodu! Není v tom trochu, vzhledem k výše zmíněným číslům, rozpor?

A uhodli jste vůbec, co náš tým ve složení maminka – redaktorka a dvě děti – sestavil? Potřeboval celkem 1176 dílků, v balení lega našel deset figurek, třeba i Lenku Láskorádovou nebo bezhlavého Nicka… Už víte? Ano! Je to LEGO® Harry Potter™ Bradavice: Tajemná komnata! A co s dítětem sestavíte vy?

Související články

Další články