Harry Potter nemusí být jen pouhá pohádka pro děti. Skrývá se v něm neuvěřitelné množství pravd

26. března 2018 Veronika Hándlová
zdroj: imbd.com
zdroj: imbd.com

Když J.K. Rowling psala první díl svého nejslavnějšího díla, určitě nečekala, že ji její brýlatý kouzelný učeň až takto proslaví. Do svého díla ukryla nejednu životní pravdu. Pojďme se podívat na výčet těch nejlepších

1. „Důvtip je nade všechna bohatství lidí.“ (Rowena z Havraspáru, Harry Potter a Relikvie smrti)

2. „Jsou věci, které musíte prožít společně, abyste toho druhého začali mít rádi, a omráčit horského trolla, vysokého dvanáct stop, k takovým věcem určitě patří.“ (Harry Potter a Kámen mudrců)

3. „Budeme silní jen tehdy, jestliže dokážeme být jednotní, a budeme slabí, jestliže se nedokážeme dohodnout.“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Ohnivý pohár)

4. „Musíme se snažit nepotopit své trápení, ale poprat se s ním…“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Princ dvojí krve)

5. „Mládí nemůže vědět, jak přemýšlí stáří, ani jak se cítí. Ale staří lidé se proviní, jestliže zapomenou, jaké to je, být mladý…“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Fénixův řád)

6. ,,Nelituj mrtvé, Harry. Lituj živé.“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Relikvie smrti)

7. „Věci, které ztratíme, mají způsob, jak se nakonec vrátí k nám, i když ne často způsobem, který očekáváme.“ (Lenka Láskorádová, Harry Potter a Fénixův řád)

8. „Ochromující bolest bude ještě horší, když ji konečně cítíš.“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Ohnivý pohár)

9. „Pokud chceš vědět, jaký někdo doopravdy je, všimni si, jak se chová ke svým podřízeným, ne k sobě rovným.“ (Sirius Black, Harry Potter a Ohnivý pohár)