Jak překonat deprese? Po antidepresivech okamžitě nesahejte

Je velký rozdíl, mezi depresí a depkou
Zdroj: zdroj: pixabay
Depka je sice nepříjemná, ale peklu deprese se nevyrovnáDepky se člověk zbaví rychle, deprese až tak neSvět v depresi přestane být rázem barevnýMyšlenky na sebevraždu jsou časté+ 1 fotka+ 2 fotky

Nevedlo se vám v práci? Štve vás celý svět? Svět ztratil barvu a je šedý? Pravděpodobně se nacházíte ve stavu nějaké depky. Ale co když trpíte opravdu regulérní depresí? A jaký je vůbec rozdíl, mezi depresí a klasickou depkou? A jde si vůbec pomoci sám?

Lenka Šebestová
Lenka Šebestová 26. března 2018

Depka vs deprese

Klasickou depku prožil minimálně jednou každý. Jsme smutní, nic nás nebaví, na nic nemáme náladu, chce se nám i plakat apod. Tyto blbé nálady jsou sice na houby, ale mají krátké trvání. Za pár hodin už o ničem nemusíme absolutně vědět. Deprese jsou ale jedno velké peklo.

Člověk, který opravdovou depresi nikdy neměl, si toto peklo nedokáže představit. Depresivní člověk vše prožívá mnohem intenzivněji, hlouběji a déle. Člověka pohltí tak moc velký smutek, že ani nemůže pořádně fungovat. Častá je ztráta sebedůvěry, pocit viny, a až třetina takto postižených osob myslí na sebevraždu, má nechuť k jídlu, špatně spí a tito lidé jsou celkově velice unavení.

Krev vás nesmí od čištění odradit. Je to první varovný signál toho, že se něco děje.
Mohlo by Vás zajímat:

Krvácení dásní v žádném případě nepodceňujte. Můžete o zuby přijít. Může pomoci i detoxikace

Jak se léčí?

Záleží na tom, jak moc je deprese velká. U lehčích forem stačí psychoterapie, u těch těžších je už lepší se obrátit na farmakologickou léčbu pomocí antidepresiv. Jestli patříte k těm lehčím formám, můžete si pomoci i sami:

Cvičte

Cvičení může být velkou alternativou vůči lékům a terapiím. Přivede člověka na jiné myšlenky a dostane ho do pohybu. Když budete v klidu ležet v posteli, spustíte mozek, a více a více se tak v depresích budete utápět. Tím, že zaměstnáte tělo, zaměstnáte hlavu, kterou přivedete na jiné myšlenky.

Životospráva

Vyhýbejte se návykovým látkám a pozor na alkohol. Alkohol problémy absolutně neřeší, jen je prohlubuje.

Čas

Není dobré nechávat věci na poslední chvíli. Nestíhání totiž vyvolává stres a stres prohlubuje deprese.

Denní režim

Nastavte si, co kdy budete dělat a v jakou hodinu a uspokojujte své potřeby. Jezte a pijte a zaměstnejte se. Běžte si třeba zaběhat, vyvenčete psa, ukliďte pokoj apod.

Sexuoložka Laura Janáčková: Žena po pětatřicítce utáhne muže hlavně na vaření, atraktivita začíná klesat

Sexuoložka Laura Janáčková: Žena po pětatřicítce utáhne muže hlavně na vaření, atraktivita začíná klesat

Další články