Snowboardistka Eva Adamczyková: Z drsňačky v helmě a s knírkem se stala princezna, glosuje její proměnu Marek Eben

Eva Adamczykova
Zdroj: Barbora Reichová/CNC/Profimedia/Pavel Dvořák/koláž Lifee
Snowboardistka Eva Adamczyková prošla ve StarDance velkou proměnou.Jak trefně pojmenoval Marek Eben, z drsňačky s knírkem zde máme princeznu.Eva Adamczyková zatancovala ve druhém přímém přenosu StarDance valčík.Valčík Evě Adamczykové trochu komplikovala opeřená sukně.+ 11 fotek+ 12 fotek

Česká snowboardistka Eva Adamczyková (30) prochází ve StarDance velkou proměnou, kterou velmi trefně pojmenoval během druhého přímého přenosu moderátor Marek Eben: "Evu vždycky vidíme jako takovou drsňačku v té helmě a s knírkem, a najednou – podívejte se, princezna!" V rozhovoru pro Lifee.cz Eva přiznává, že nově si hlídá rovná záda a její ruce jsou ladnější a jemnější. 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 23. 10. 2023 13:00

Snowboardistka Eva Adamczyková (30) se pod vedením svého tanečníka Jakuba Mazůcha (35) mění v křehkou a něžnou princeznu. Ve druhém přímém přenosu StarDance předvedla Eva své ladné pohyby ve valčíku na pohádkovou píseň La Valse de L’Amour. "Evičce se daří plout velmi ladně," pochválil ji Jakub. "Nakonec je mi ve valčíku dobře, ... ten standard jsou prostě jenom nějaké kroky a ono to dopadne," smála se po svém téměř bezchybném výkonu Eva.

Evu Adamczykovou při valčíku potrápila sukně

Jediné, co Evě Adamczykové valčík kazilo, byla působivá bleděmodrá sukně zakončená pštrosím peřím. "Musíme otevřít téma tvé sukně. Není to klasická soutěžní sukně, to je sukně do nádherného pořadu a do obrazu, který jste vyjevili. Zažili jste s ní velkou prekerku," zdůraznila moderátorka Tereza Kostková před závěrečným hodnocením poroty. "Mám nějaké tréninkové sukně na zkušebně, ale není tam všechno to peří," přiznává Eva. "Nejdřív mě to brzdilo, potom zase dotáčelo," postěžovala si na neposlušnou opeřenou sukni.

Z drsňačky s knírkem se vyloupla princezna

Přes prekérní situaci se sukní se ale porota nad valčíkem shodla a odměnila Evu hned třemi osmičkami. Všichni přitom pochválili její viditelnou proměnu v distingovanou dámu. Nejlépe ji vystihl moderátor Marek Eben: "Evu vždycky vidíme jako takovou drsňačku v té helmě a s knírkem, a najednou – podívejte se, princezna! Vyfotila jsi se v těch šatech a poslala to kolegyním ze snowboardu? To musíš udělat, budou zuřit!" glosoval oblíbený moderátor.

Richard Genzer se zamiloval do ladných rukou

Porotce Richard Genzer (56) například Adamczykové pochválil práci s pažemi, na které si snowboardistka v minulosti stěžovala. "Vám to jde i z kopce, já jsem si myslel, že vám to jde jen po rovině. Já jsem se úplně zamiloval do rukou. V práci s nimi hází jak pominutá a tady to bylo nádherné a krásné," vysekl jí poklonu Genzer, stejně jako jeho kolegyně Tatiana Drexler (60): "Evo, byla jste fantastická, výborná, překrásná, jemňoučká. Ta jemnost pohybu v zádech a v hlavě, to je absolutně neuvěřitelné. Já jsem v zoufalství hledala chyby v chodidlech, a nenašla."

Eva Adamczyková se přestala hrbit

V rozhovoru pro Lifee.cz komentovala svoji proměnu po začátcích tanečních tréninků také samotná Eva Adamczyková. "Zatím mám víc mozolů na nohou, a i když netancuji, tak si v průběhu dne uvědomuji, že nejsem narovnaná," vysvětluje Eva, co stojí za její velkou proměnou. "Než jsem začala tancovat, tak jsem to vůbec neřešila. Teď jsem i přes den hrbatá, ale občas už si to uvědomím. Dřív mi to nedocházelo," poukazuje Adamczyková na častý nešvar mnoha mladých dívek.

Namísto osvalených bicáků něžné paže

Zbrusu novou Evu si pochvaluje také její taneční partner Jakub Mazůch. "Už to je úspěch, že si je Evča vědomá detailů – ať už v postavení, to je základ, nebo třeba vytočené špičky. Byť si to člověk tolik neuvědomuje, tak se tam formují vnitřní svaly," poukazuje zkušený tanečník a obrací se ke své svěřenkyni: "Bicák už větší nepotřebujeme, že, Evi? Ale potřebujeme, aby ruka byla ladnější a jemnější," vzkazuje celoživotní profesionální sportovkyni.

Do tance dávala zbytečně moc energie

Kromě práce s pažemi se Eva snaží korigovat také dynamiku, kterou do pohybu přirozeně dává. Její úsilí přineslo právě během něžného valčíku své ovoce. "Můj velký problém je, že do pohybu nebo do tance dávám až moc energie a kvůli tomu také dělám hodně pohybů navíc, které mě ve výsledku rozhazují. Snažím se být úspornější a dopředu vědět, co chci udělat," vysvětluje jindy akční mladá sportovkyně. "Baví mě to pořád, ale člověk chce být hlavně se sebou spokojený – tohle je pro mě jedna z hlavních motivací. A abych nezklamala Kubu."

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články