Snowboardistka Eva Adamczyková nám svěřila svůj největší problém ve StarDance: Musím být ladnější a nedávat do tance tolik energie

Stardance 2023: Snowboardistka Eva Adamczyková o největším problému s tancem
Zdroj: Se souhlasem České televize
Snowboardistka Eva Adamczyková se 14. října objeví v prvním přímém přenosu taneční soutěže StarDance.Tanečním partnerem Evy Adamczykové je tanečník Jakub Mazůch.Eva Adamczyková tráví tanečními tréninky i pět hodin denně.Eva Adamczyková říká, že díky tanci se stává ladnější.+ 8 fotek+ 9 fotek

Olympijská vítězka, snowboardistka Eva Adamczyková (30), popisuje v rozhovoru pro Lifee.cz, jak probíhají tvrdé tréninky StarDance s tanečníkem Jakubem Mazůchem (35). Jaká atmosféra vládne v domácnosti s manželem, hercem Markem Adamczykem (35), který proti ní v soutěži tancuje? A jak se tancem proměnilo její vysportované tělo?

Veronika Nováková
Veronika Nováková 19. 09. 2023 08:00

Olympijská vítězka, snowboardistka Eva Adamczyková (30), si pomalu zvyká na jiný typ pohybu, než je zvyklá. Přiznává, do tance dává až moc energie, což je na škodu, protože zároveň dělá zbytečné pohyby. "Bicák už větší nepotřebujeme, že, Evi? Ale potřebujeme, aby ruka byla ladnější a jemnější," nabádá ji během našeho rozhovoru její tanečník Jakub Mazůch (35).

Pokud ze soutěže vypadne dříve než manžel, herec Marek Adamczyk (35), svět se nezboří. "Myslím, že Marek je u mě zvyklý tyhle věci řešit. Když třeba vypadnu na závodech nebo se mi nepovedou. Vždycky je pak dobré vypíchnout to, co se tomu člověku povedlo," ​vysvětluje smířlivě Eva, která z podstaty svého povolání touží po co nejlepším výsledku.

Eva Adamczyková je ladnější a úspornější

Evo, Jakube, jak vám to zatím klape na zkušebně?
Eva: Jde nám to dobře, podpatky klapou. Někdy máte horší den, někdy lepší. U mě se to projevuje, tak se hýbu úplně jinak než předtím. Jakub se hýbe pořád dobře. Někdy je člověk více unavený, ale zatím to zvládáme.
Jakub: Je to hodně také o psychice, o hlavě. Když je člověk v depresi nebo ho něco frustruje, na fyzické stránce se to hned podepíše. Ani se vám na ten parket nechce. Nechce se vám absolvovat další pokus, žádné hecování. Jde to nahoru a dolů, ale doufáme, že ta křivka jde pořád směrem nahoru.

Evo, jak vás jako sportovkyni proměnil tanec jako jiný druh pohybu?
Eva: Zatím mám víc mozolů na nohou, a i když netancuji, tak si v průběhu dne uvědomuji, že nejsem narovnaná. Než jsem začala tancovat, tak jsem to vůbec neřešila. Teď jsem i přes den hrbatá, ale občas už si to uvědomím. Dřív mi to nedocházelo.
Jakub: Už to je úspěch, že si je Evča vědomá detailů – ať už v postavení, to je základ, nebo třeba vytočené špičky. Byť si to člověk tolik neuvědomuje, tak se tam formují vnitřní svaly. Bicák už větší nepotřebujeme, že, Evi? Ale potřebujeme, aby ruka byla ladnější a jemnější.
Eva: Čím déle trénujete, tím více od sebe očekáváte lepší výkony a větší detaily. Dost často mívám pocit, že se to vlastně vůbec nezlepšuje a nejde to o moc lépe než před měsícem. Ale před tím měsícem jsem na sebe nekladla takové nároky jako teď. Můj velký problém je, že do pohybu nebo do tance dávám až moc energie a kvůli tomu také dělám hodně pohybů navíc, které mě ve výsledku rozhazují. Snažím se být úspornější a dopředu vědět, co chci udělat. Baví mě to pořád, ale člověk chce být hlavně se sebou spokojený – tohle je pro mě jedna z hlavních motivací. A abych nezklamala Kubu.
Jakub: Mě to baví už teď, celá ta cesta.

Eva s Markem Adamczykem zatím žárlivost neřeší

Jaká je teď nálada mezi vámi a vaším manželem Markem Adamczykem? Prý se chodíte na zkušebny navštěvovat.
Eva: Ano, řekla bych, že nálada je přátelská. Občas spolu natáčíme vtipná videa a navzájem si pomáháme, když ten druhý požádá. Je pravda, že s Markem a s jeho tanečnicí se vídáme nejčastěji, ale to bude také tím, že si s Markem občas na zkušebně předáváme psa. Mimo to se také často vídáme s Martinem Prágrem a s Ivou Kubelkovou.
Jakub: Je to o náhodě, jak se nakombinuje rozvrh.

Trénujete doma s Markem základní kroky?
Eva: Ne, vůbec, Marek má zatím úplně jiné tance. Které tance jsme udělali my, oni se k nim teprve dostanou – a naopak. Zatím jsme se nestřetli. Bavíme se spíš o tom, co nám nejde, jaký má Kuba tréninkový přístup a jaký zase Lenka.

Žárlivost asi neprobíhá?
Eva: Ne, to ne. Jasně, že tanec je také o emocích a je to kontaktní sport. Ale my jsme s tím úplně v pohodě. Bereme to profesionálně.

Budete se nakonec vy čtyři přátelit i mimo StarDance?
Eva: Klidně ano, jenže Kuba bydlí v Ostravě. Lenka je alespoň z Prahy.
Jakub: Já občas rád přijedu.
Eva: Doufáme, že se budeme navštěvovat. Tohle je asi výjimečná situace a málokomu se to stane, že s jedním člověkem začnete ze dne na den intenzivně žít a řešit úplně všechno. Jsme spolu pět hodin denně a to není úplně normální. Myslím, že většina těch párů z předchozích řad se dodnes potkává.

Když vypadne váš manžel dřív – nebo vy – jak to budete řešit? Budete na sebe hodní?
Eva: No jasně! Myslím, že Marek je u mě zvyklý tyhle věci řešit. Když třeba vypadnu na závodech nebo se mi nepovedou. Vždycky je pak dobré vypíchnout to, co se tomu člověku povedlo. Vám se třeba konkrétní tanec může líbit, ale nezaujme diváky. Jsou to subjektivní pocity. My si navzájem určitě zůstaneme podporou.

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články