Češi milují lázně! Jaké jsou naše vůbec nejoblíbenější procedury?

Češi milují lázně! Jaké jsou naše vůbec nejoblíbenější procedury?
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Lázně zažívají ohromný boom. Svými wellness programy okouzlují zamilované, jsou skvělé pro dámské jízdy i oázou klidu pro unavené mámy. Cesty do lázní se staly také novou formou trávení dovolené – a stejně jako se celá Evropa jezdí „láznit“ k nám, my objevujeme lázně na Slovensku nebo třeba v Maďarsku. Které procedury jsou podle statistik vůbec nejoblíbenější?

Komerční článek

Klasická masáž
Klasická částečná masáž i klasická celotělová masáž jasně vedou. Stojí za tím jejich univerzální použití. Uvolňují napětí, napravují bolavá záda, odplavují stres a jsou ideální pro všechny, kteří potřebují „vypnout“,“ říká k tomu Richard Šipoš, specialista na lázeňství z portálu Spa.cz.

Parafínové zábaly
„Termoterapie, do níž parafínové zábaly spadají, se drží za klasickými masážemi v těsném závěsu. Prohřívá pohybový aparát a uvolňuje svaly,“ popisuje Richard Šipoš a dodává, že populárními se staly parafínové zábaly také pro svůj blahodárný vliv na kvalitu pokožky.

Perličková koupel
Voda vyhřátá na 38 °C, bublinky, které masírují povrch těla… to všechno dělá z pobytu v perličkové koupeli příjemně uvolňující záležitost a třetí nejoblíbenější proceduru českých lázeňských hostů.

Uhličitá koupel
Dokonale prokrvující a relaxační pobyt ve speciální minerální koupeli, z níž se postupně uvolňuje oxid uhličitý, prospívá kvalitě pokožky a přispívá k okysličení krve i mozku. Má významně osvěžující účinky a je čtvrtou nejvyhledávanější procedurou.

Aroma masáž
Voňavé směsi obohacené o vzácné éterické oleje dokážou povzbudit, uvolnit, odplavit stres i nastartovat vyplavování toxinů. To všechno klientovi na míru, přesně podle přání. Není divu, že se také aroma masáž drží v TOP 5!

„Ze statistiky pak ještě vyplývá, že čeští návštěvníci lázní jsou poměrně konzervativní, rádi volí osvědčené metody a jen opatrně zkoušejí nové. Vůbec nejméně vyhledávané jsou proto procedury, jako je skupinová kinezioterapie, masážní křeslo, relaxační cvičení, vibrosauna, hydroxuer, v zahraničí velmi oblíbený floating nebo tzv. kombinovaná koupel, při níž používají vonné oleje v kombinaci s perličkovou koupelí,“ vyjmenovává Richard Šipoš, specialista z portálu www.spa.cz, na kterém také najdete tipy na dovolené či wellness pobyty u nás i v zahraničí.

Vzali už jste si letos vůbec volno? Je nejvyšší čas!

 

 

Komerční článek

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články