Speciál: Průvodce kvalitouSpeciál: Hubněte s námiTestování

Nový trend: Léky na bolest hlavy či chřipku seženete i samoobsluze

Nový trend: Léky na bolest hlavy či chřipku seženete i samoobsluze
Zdroj: Žabka
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Obchodní síť prodejen Žabka dokáže rychle reagovat na měnící se potřeby svých zákazníků. Nově proto do svého sortimentu zařadila i volně prodejná léčiva. K dostání jsou např. ibalgin, paralen, kapky do očí nebo léky na bolest v krku. Postupně rozšiřuje i možnost online nákupů, které provozuje ve spolupráci s aplikací Bolt Food. V současnosti je dostupná na 39 obchodech a na výběr je 750 položek.

Komerční sdělení 22. ledna 2021

Obchodní síť prodejen Žabka je součástí skupiny Tesco v České republice od dubna 2011. Obchody fungují ve formě franšízy a jsou provozovány nezávislými podnikateli. Moderní obchod s širokým výběrem produktů a služeb v kombinaci s dobrou polohou jsou jedny z konkurenčních výhod prodejen Žabka. K tomu je třeba ještě připočíst dlouhou otevírací dobu (denně od 6 do 22 či 23 hodin) a 363 dní v roce.

Během uplynulého roku pokračovala Žabka ve své expanzi a otevřela 17 nových obchodů. Zároveň představila několik novinek, které reagovaly na zákaznické potřeby. Od dubna umožnila prostřednictvím aplikace Bolt Food nákup potravin online s doručením do 30 minut od objednání. Postupně rozšiřovala nabídku produktů, která nyní čítá 750 položek. V současné chvíli službu provozuje 39 pražských obchodů, výrazně se tak rozšířila závozová oblast. Zájem o službu neustále roste a týdně vyřídí stovky objednávek.

Další novinkou pro zákazníky je zařazení sortimentu léčiv. „ V současnosti máme 30 obchodů s lékárnou a na těch největších je v nabídce až 40 položek. Jedná se např. o ibalgin, paralen, kapky do očí, léky na bolest v krku a vitamíny,“ vysvětluje Radim Lunda, generální manažer sítě obchodů Žabka. Díky velkému zájmu zákazníků se bude tato služba rozšiřovat i na další obchody. „Tento sortiment má velký potenciál například v našich vesnických obchodech, na místech, kde není žádná plnohodnotná lékárna,“ dodává Radim Lunda.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články