Rodiče pádlující proti sobě, muž plný odpadků. Polský ilustrátor zobrazil temnou stránku moderní společnosti

Když je dítě nechtěnou příčinou toho, že rozvedení rodiče pádlují na opačnou stranu...
Zdroj: Igor Morski / BoredPanda.com
Když jde o dítě, nesoulad mezi exmanželi se ještě zostří...Jsme otroci sexuality.Polotvary a nezdravé potraviny coby odpadky.Mozek.+ 16 fotek+ 17 fotek

Rodiče pádlující na opačnou stranu. Kluk v zamřížované siluetě ideálního muže. Muž roztržený vedví, z nějž se valí kila odpadu. Polský ilustrátor Igor Morski, spolumajitel studia Morski Studio Graficzne, byl při zobrazování moderní společnosti neúprosný. Jeho kresby plné metafor nastavují zrcadlo nám všem. V čele s našimi (devastujícími) zlozvyky.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 14. února 2018

Dílo tohoto polského ilustrátora se blíží surrealistickému uměleckému proudu. Jeho pohled na moderní společnost se divoce snoubí s jeho mimořádnou představivostí v nadpozemské obrazy. Příklon k tomuto uměleckému pojetí se projevil již v době, kdy se Morski živil jako ilustrátor v tištěných periodicích. 

„Tohle na mě udělalo ohromný dojem, protože lidé ještě nebyli obeznámení s Photoshopem, a mnoho ilustrací bylo bráno doslova, jako kdyby to, co ilustrace znázorňovala, byla skutečně pravda,“ napsal server Bored Panda

„To platilo zejména pro fotomontáže s politiky. A protože jsem poté pracoval s fotografickým materiálem, začal se v mém díle objevovat realismus. Čirá skutečnost, že zobrazuji vše vzhůru nohama, ze mě dělá surrealistu,“ dodal autor.

Morski vystudoval s vyznamenáním Fakultu interiérové architektury a industriálního designu v polské Poznani. V 80. a 90. letech pracoval pro veřejnoprávní vysílání, předtím, než se definitivně rozhodl pro ilustrátorství v tisku. V roce 1995 otevřel své první studio.

Podívejte se na nekompromisní zobrazení naší společnosti v galerii výše. Obrazy by díky svému zpracování klidně mohly být předlohou pro fantastický film.

Mohlo by vás také zajímat:

Mohlo by Vás zajímat:

Krmíme se Facebookem a rozvodem dáváme potomkům důvod k sebevraždě. Polský ilustrátor zobrazil problémy moderní společnosti

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Simona Krainová (50) nejen o kariéře v Paříži: V dětství do mě rvali rybí tuk a jezdila jsem do vykrmovacích táborů

Další články