Zázračná toaleta Míši Dolinové stála 25 tisíc: Z mého záchodu vstáváte čistější, než jste na něj usedali

Zázračná toaleta Míši Dolinové stála 25 tisíc: Z mého záchodu vstáváte čistější, než jste na něj usedali
Zdroj: Tomáš Martínek/Extra
Koupelna Míši Dolinové. Tady, na širokém okraji vany, ráda sedává se svými dcerami."Kosmický" záchod, který má více funkcí než ten normální, vyšel před dvaceti lety na 25 tisíc korun. Koupelna je vyladěna do teplých červených odstínů. Vyzděný okraj u vany v koupelně je ideální na posezení.+ 20 fotek+ 21 fotek

Herečka Michaela Dolinová nás nedávno prostřednictvím pořadu Vítejte pozvala do svého pražského bytu, kde nám mimo jiné ukázala také praktickou vychytávku v koupelně - unikátní samooplachovací záchod z Japonska. V rozhovoru pro magazín Lifee.cz se dále rozpovídala o jeho tehdejší a aktuální pořizovací ceně a hlavně benefitech, které jí přináší v každodenním provozu. 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 03. 09. 2025 12:00

Herečka Michaela Dolinová (61) si ve své pražské koupelně, která je vyvedena do teplých červených tónů, potrpí na ryze praktické vychytávky. Patří mezi ně například dvě umyvadla s vysoko instalovaným kohoutkem, tak aby si mohla lépe mýt vlasy, nebo široký vyzděný okraj vany, díky kterému je v koupelně také příjemné posezení.

Co dalšího si v koupelně pochvaluje?Držátka u vany. To jsou super věci, ta madla. Každému, kdo si dělá koupelnu, radím: ,Přišroubujte si dvě tři madla kolem vany, protože to je opravdu nesmírně praktická věc!“ V neposlední řadě je klenotem koupelny Michaely Dolinové její samooplachovací záchod.

Doporučené video: Na návštěvě v koupelně u Michaely Dolinové

Michaela Dolinová má záchod s unikátními funkcemi

Samooplachovací záchod objevila Michaela Dolinová před 23 lety až v daleké Asii a nejprve ji tato nevšední funkce trochu zaskočila.Když jsem byla v roce 2002 s karlínským divadlem v Japonsku, tak tam to mají v každém lepším hotelu. Samozřejmě, že člověk se nejprve vyděsil, co to tam ze spodu je – v závěru vás to také ofukuje, má to několik rychlostí,“ vysvětluje herečka v našem rozhovoru.

„Nejprve jsme z toho pochopitelně měli legraci, než jsme pochopili, že je to jedna z nejúžasnějších věcí. Lepší než bidet a lecjaké spršky, protože člověk by měl určitou hygienu udržovat, co se týká těchto věcí,“ naznačuje Michaela, která si objev z Japonska nechala nainstalovat i k sobě domů.V podstatě z toho záchodu vstáváte čistější, než jak jste si do něj usedali.

Samooplachovací záchod za 25 tisíc

Ačkoliv šlo v době před dvaceti lety o větší investici, podle herečky se vyplatila. Pro mě je to dnes naprostá samozřejmost a vlastně se divím, že se to víc nerozšířilo mezi lidmi, protože se to běžně prodává. Já jsem si to ještě tehdy kupovala za 25 tisíc korun, ale – pozor – teď už to stojí 10 tisíc,“ odhaluje cenové rozpětí těchto unikátních záchodů.A co já vím, možná byste sehnali i levnější, protože ta cena šla hrozně dolů.

Upřít se nedá fakt, že záchody se samooplachovací funkcí by jistě ocenili lidé v seniorním věku. Každému bych to vřele doporučovala, nehledě na to, jak úžasná pomůcka je to pro lidi, kteří jsou imobilní nebo jinak nemocní,“ konstatuje Michaela Dolinová. S jednou věcí je však potřeba před koupí tohoto záchodu počítat:Podstatné je, že když už si ten záchod instalujete, tak musíte mít vedle záchodu zástrčku do elektrického vedení. Jinak je to naprosto famózní věc,“ vzkazuje herečka.

Na unikátní fotografie z koupelny Michaely Dolinové se můžete podívat v naší fotogalerii.

Související články

Další články