Tyhle hvězdy tančily ve StarDance po 40: Jana Švandová křepčila rok před šedesátkou, Iva Kubelková letos slavila 46

15 krásných žen, které byly ve StarDance po 40: Kubelkové je 46, Švandová tancovala skoro jako šedesátnice
Zdroj: Koláž Lifee/Herminapress/Profimedia/Extra/Pavel Dvořák
StarDance 2006, Jana Švandová. Herečce bylo tenkrát 59 let.StarDance 2006, Jana Švandová a Vlastimil Harapes.StarDance 2006, Jana Švandová.StarDance 2008, Dana Batulková a Jan Onder se stali vítězným párem.+ 27 fotek+ 28 fotek

Herečka Ivana Chýlková (60) nebo Iva Kubelková (46) nejsou jediné dámy, které se do víru tance pustily až po čtyřicítce. Herečka Jana Švandová (76) například první řadou StarDance protancovala pouhý rok před šedesátinami, herečka Veronika Žilková (62) zase rok před padesátkou. Jsou důkazem, že věk je skutečně pouhé číslo. Jak teď dámy svůj tanec ve zlatém ženském období s odstupem hodnotí?

Veronika Nováková
Veronika Nováková 02. 12. 2023 12:00

Vzpomínáte na herečku Pavlu Tomicovou (61)? Vtrhla do StarDance jako uragán v roce 2018 a energie měla tenkrát ve svých 56 letech víc než její mladší kolegové – a diváci to také náležitě ocenili. Dietoložka Kateřina Cajthamlová (61) tancovala také po padesátce, v roce 2015, kdy jí bylo 53 let. Zpěvačka Lenka Filipová (69) naskočila do soutěže v roce 2007, kdy slavila 53. narozeniny. Zpěvačka Anna K (58) se dokázala poprat s rakovinou a už v roce 2016 se v plné síle vrhla do tance – a to už si počítala 51 roků! A považte také – herečka Dana Batulková (65). Ta soutěžila ve StarDance v roce 2008, kdy jí bylo rovných padesát a celou řadu tenkrát s Janem Onderem vyhrála. Zavzpomínejte spolu s námi a v galerii porovnejte, jak jim to tenkrát na tanečním parketu slušelo.

Jana Švandová rok před šedesátkou

Herečka Jana Švandová (76) tancovala v historicky první řadě StarDance v roce 2006 a bylo jí 59 let. Jejím tanečním partnerem byl Zdeněk Fenčák. "Dlouho jsem tam nevydržela, vypadla jsem už ve čtvrtém kole. Ale před začátkem jsme pochopitelně hodně trénovali a musím říct, že jsem určitě pár kilo zhubla," pochlubila se herečka nedávno v rozhovoru pro Lifee.cz, když na tuto první řadu StarDance vzpomínala. V porotě tenkrát seděli Vlastimil Harapes (77) nebo Michael Kocáb (69).

"Já jsem si to strašně užívala, protože tam máte kolem sebe štáb profesionálů – co se týká líčení, šatů, vlasů. A oni to vždycky zařídí tak, aby vám to slušelo a abyste se v tom dobře cítila. Byla to zkrátka sázka na jistotu a všichni to moc dobře umí," pochvaluje si Jana Švandová, která se blýskla například v jivu, quickstepu, slowfoxu nebo cha-che. "Lidé se mění a vždy je to otázka toho, kdo na těch kostýmech právě pracuje, ale styl šatů k tanci je pořád stejný. Všichni vypadají nádherně a všem to hrozně sluší. V této otázce se za ty roky nic nezměnilo a je to jen o nápadu výtvarníka," zamýšlí se herečka nad tím, jak se soutěž za ty roky proměnila.

Iva Kubelková si počkala sedmnáct let

Modelka Iva Kubelková (46) si často a hlasitě stěžuje, že mezi soutěžícími patří mezi nejstarší účastníky. Moderátor Marek Eben (65) jí v jednom z dílů připomněl její začátky, kdy vyhrála Českou Miss, a modelka mu sama přiznala, že za čtyři roky už oslaví padesátiny. "Marku, to je minulé století. To byl rok 1996! To byly Martinovi dva roky, on se učil mluvit," postěžovala si Iva Kubelková v rozhovoru s Markem Ebenem směrem ke svému tanečníkovi Martinu Prágrovi (26).

A třebaže Iva tvrdí, že není v takové kondici, jako jsou mladší účastníci, je spokojená, že se do taneční soutěže vrhla teprve v letošním roce. "StarDance mi potvrdila jednu věc – že na některé věci musí dozrát čas. Že kdyby některé věci přišly dřív, tak by to nebylo ono. Člověk by neměl odžito to, co má, a nedokázal by si tu situaci tak užít a tak si ji vychutnat a vlastně se do ní ani tak ponořit," přiznala Iva moderátorce Tereze Kostkové v pořadu Kolem dokola. "Paradoxně jsem nabídku do StarDance dostala už před sedmnácti lety. Já jsem to neodmítla, byla jsem tou nabídkou tenkrát nadšená, ale tenkrát byl nějaký casting," překvapuje Iva Kubelková po letech. "Ač mi to tenkrát bylo líto, uvědomila jsem si, jaký to mělo svůj obrovský smysl. Tenkrát by tady neseděly mé dcery, nebyla by tady moje rodina, která by mě podporovala."

Veronika Žilková rok před padesátkou

Herečka Veronika Žilková (62) tancovala ve StarDance v roce 2010. Tehdy jí bylo 49 let a čekala tedy podobně jako Iva Kubelková, až se protancuje do klubu padesátnic. Se svým tanečním partnerem Markem Dědíkem si tenkrát stihla zatancovat jen cha-chu a quickstep.

Vypadla jako první a po letech dnes přiznává, že se tancem chodila rozptýlit, aby přišla na jiné myšlenky. Neprožívala totiž nejšťastnější životní období. „Jenže pak jsem si vylosovala číslo pět. A protože mi umřelo páté dítě, bylo mi jasné, že to nebude mé šťastné číslo. A taky nebylo…“ zavzpomínala v pořadu Marka Dědíka, Blesk Dance. „Kordulka, které bylo tehdy pět let, se dívala na přenos u kamarádky. A když viděla, že jsem vypadla, dostala zničehonic čtyřicítky teploty a začala kolabovat!“ přiznala Veronika po letech svému tanečníkovi. „Přijali nás k hospitalizaci a okamžitě Kordulku napojili na infuze. Seděla jsem tam celou noc u postýlky nalíčená s dlouhými zlatými řasami jako ta panenka ve vystoupení.“

Na dokonalé krásky, které v minulosti tančily v soutěži StarDance, se koukněte do naší fotogalerie.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články